• Головна
  • Програма обміну ламп розжарювання на LED-лампи оновлює логістику
12:30, 26 березня
Надійне джерело

Програма обміну ламп розжарювання на LED-лампи оновлює логістику

Програма обміну ламп розжарювання на LED-лампи оновлює логістику

В Україні триває започаткована Урядом України та Європейським Союзом всеукраїнська програма безкоштовного обміну ламп розжарювання на енергоощадливі LED-лампи. Станом на 22 березня 2023 року в усіх населених пунктах України сумарно доступно 11 млн ламп, які можуть забезпечити ощадним освітленням біля 2,2 млн домогосподарств.

Про це повідомляє Представництво ЄС в Україні.

Зважаючи на динаміку попиту і для забезпечення безперервної доступності ламп для обміну, починаючи з 22 березня поступово скорочуватиметься кількість відділень Укрпошти та населених пунктів, де обмін ламп буде можливим. В найвіддаленіших селах, які долучилися до програми нещодавно, обмін триватиме до кінця квітня.

Починаючи з 1 травня обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде у 23 відділеннях Укрпошти в містах-мільйонниках та обласних центрах, де зберігаються найвищий попит і потреба.

Українцям, які хочуть зробити попереднє замовлення ламп, варто перевірити, чи представлене їхнє відділення Укрпошти у переліку доступних відділень у застосунку Дія. Якщо відділення є у списку, мешканці міст, смт, та сіл, у яких наявні автоматизовані відділення Укрпошти, зможуть зареєструватися, подати заявку й обміняти лампи, коли вони надійдуть саме у це відділення. Для обміну до 5 ламп старого зразка з будь-яким цоколем на таку ж кількість LED-ламп потрібно мати при собі паспорт, РНОКПП та лампи. Перевірити наявність відділень, в яких можливо здійснити обмін ламп, можна у застосунку Дія або на сайті Укрпошти в розділі «Новини».

Для тих хто вже зробив замовлення у застосунку Дія, лампи будуть доступні у всіх відділеннях Укрпошти по всій країні до 28 березня. Отримати лампи без попереднього замовлення можливо, якщо вони є в наявності.

Довідково

Від старту програми з обміну 31 січня 2023 року понад 3 мільйони українців скористались можливістю замінити застарілі енергоємні лампи на енергоощадні. Через реєстрацію у застосунку Дія (23%) та вільний обмін (77%) вони отримали більше 14 мільйонів LED-ламп. Зокрема, кількість ламп, які обміняли мешканці Київщини, стрімко наближається до позначки 2 млн, Дніпропетровщини – 1, 4 млн, Львівщини – 1,1 млн, Харківщини - 860 тис., Одещини - 810 тис., Вінниччини - 730 тис., Черкащини – 510 тис.

В пікові дні кількість обмінів, зафіксованих у відділеннях Укрпошти, сягнула 550 000.

Замінивши застарілі лампи на енергоощадні, кожна родина може зменшити споживання електричної енергії у вісім разів, а економія від експлуатації 14 млн ламп, які вже обміняли, прирівнюється, приблизно, до потужності роботи Київської ТЕЦ-5.

Програма підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України (за виключенням тимчасово окупованих територій та Автономної Республіки Крим). Нова програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #новини
Останні новини
ТОП новини
«Про цю «пам’ятку» знають навіть у США»: коли з подвір’я пенсіонерки у Полтаві вдруге приберуть «гору» сміття, яку видно з Білої Альтанки
«Брав» Берлін, «отримав» Полтаву»: що чекає на радянській танк, який колись "пригнав" в Полтаву "кремлівський інструктор"
У Полтаві пропонують щоранку на екрані біля колишнього кінотеатру Котляревського транслювати фотографії загиблих захисників із міста та області
Полтава під зливовим дощем попрощалася із загиблими захисниками України Юліаном Матвійчуком та В’ячеславом Родіоновим (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...