• Головна
  • Коли шлунок «гальмує». Як діагностують та лікують гастроптоз у клініці «Медіон»
18:30, 26 квітня 2023 р.
Надійне джерело

Коли шлунок «гальмує». Як діагностують та лікують гастроптоз у клініці «Медіон»

Коли шлунок «гальмує». Як діагностують та лікують гастроптоз у клініці «Медіон»

Цю патологію в народі називають «опущення шлунку». Гастроптоз – захворювання, котре ще донедавна лікували лише консервативно, а відтак якість життя пацієнта з часом неабияк погіршувалася. Нині ж недугу успішно діагностують та повністю виліковують. Про все це нам розповів кандидат медичних наук, доцент кафедри Хірургії № 5 Харківського національного медичного університету, лікар – хірург вищої категорії клініки «Медіон» Ігор Рибак.

ГАСТРОПТОЗ: ОЗНАКИ ТА ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ

- Народна назва дійсно передає суть патології?

Загалом так. Адже гастроптоз – це хвороба, при якій спостерігається опущення шлунку. Опущення може бути часткове або повне, шлунок при цьому розташовується вертикально, вздовж черевної порожнини. При повному опущенні шлунок може локалізуватися у малому тазі. На гастроптоз частіше хворіють жінки молодого віку, високі на зріст та астенічної тілобудови. Хвороба може прогресувати через багато факторів: вік, пологи, супутні хвороби, тощо.

- Чи відомі причини виникнення хвороби?

- Причин виникнення гастроптозу дуже багато: це вроджені фактори і набуті – загалом медична спільнота вказує на понад 800 причин.

СИМПТОМИ ГАСТРОПТОЗУ:

- 1 – 2 ступінь можуть протікати майже безсимптомно

- При значному опущенні шлунку (3 ступінь) починаються важкість та болі внизу живота після прийому їжі, нудота, посилене газоутворення, спостерігаються неперетравлені частки їжі у калі.

- Як розвивається гастроптоз?

- Існує три ступені розвитку захворювання. Перша та друга ступені лікуються консервативними методиками, адже в цей час зберігається скорочувальна функція шлунку.

Третя ступінь вже лікується винятково оперативно, адже достатня скорочувальна функція шлунку відсутня або майже відсутня. Ми пропонуємо пацієнтові операцію.

Коли шлунок «гальмує». Як діагностують та лікують гастроптоз у клініці «Медіон», фото-1

ЛІКУВАННЯ ГАСТРОПТОЗУ

- Які методи діагностики гастроптозу існують?

- Найбільш точний спосіб діагностики – це рентгеноскопія та рентгенографія шлунку з додатковими функціональними пробами. А окрім цього призначають іригосокопію, УЗД органів черевної порожнини, ФГДС.

- Як виконують операцію в клініці «Медіон»?

- Спершу зауважу, що ця операція доволі складна: доводиться працювати поруч з магістральними судинними структурами. Суть же полягає в тому, що відбувається підшивання шлунку до ніжок діафграгми з одномоментним підтягування та гофруванням його – таким чином відновлюється анатомічна позиція та скорочувальна функція шлунку. Операцію ми виконуємо малоінвазивним методом, через п’ять проколів передньої черевної стінки. Таким чином, це втручання малотравматичне, пацієнти перебувають у стаціонарі 2 – 3 дні, залежно від вираженості післяопераційного болю. Гастроптоз часто «йде в парі» з такими патологіями як колоптоз і долихосигма. Тому за потреби ми можемо робити кілька операцій одночасно. Протипоказання до операції стандартні, як і до всіх лапароскопічних втручань.

- Якщо операція пройшла вдало – скорочувальна функція шлунку відновлюється, з нею налагоджується травлення і покращується якість життя. У післяопераційному періоді важливо робити спеціальні вправи, масажі і раз на півроку відвідувати лікаря. Тому якщо ви спостерігаєте у себе хоча би кілька перелічених симптомів – не вагайтеся і одразу зверніться до лікаря. Дбайте про себе і будьте здорові!

Для того, щоб записатися на прийом до лікарів «МЕДІОНУ» звертайтеся за номером безкоштовної телефонної лінії 0-800-509-003. Медичний лікувально-діагностичний центр «МЕДІОН» знаходиться за адресами: м. Полтава вул. Сінна, 37 та вул. Європейська, 42.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медіон #Полтава #клініка #допомога #лікування
Оголошення
live comments feed...