• Головна
  • «Це – геноцид населеного пункту!», - мешканці Затуриного виступили проти розширення розташованого біля села кладовища
16:30, 20 березня 2023 р.
Надійне джерело

«Це – геноцид населеного пункту!», - мешканці Затуриного виступили проти розширення розташованого біля села кладовища

«Це – геноцид населеного пункту!», - мешканці Затуриного виступили проти розширення розташованого біля села кладовища

20-го березня у Полтавській міській раді відбувається засідання земельної комісії. Частина депутатів, у тому числі - голова комісії Тетяна Годяк, беруть участь у засіданні в режимі онлайн.

«Це – геноцид населеного пункту!», - мешканці Затуриного виступили проти розширення розташованого біля села кладовища, фото-1
«Це – геноцид населеного пункту!», - мешканці Затуриного виступили проти розширення розташованого біля села кладовища, фото-2
«Це – геноцид населеного пункту!», - мешканці Затуриного виступили проти розширення розташованого біля села кладовища, фото-3

Перед початком розгляду питань Сергій Каплін у властивому йому стилі пропонує припинити корупційну практику, коли за голосування із депутатами розраховуються земельними ділянками.

- Протягом останніх 30 років місто було пограбоване. І об'єкти інфраструктури опинилися у руках тих, у кого не повинні!

У ході комісії депутати зокрема розглядають питання про виділення у Затуриному 38,3 га під кладовище. 

Доповідати із питання має керівник “Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування” Дмитро Третяков. Але він на комісії не зявляється. Тому із питання доповідає юрист організації.

Він розповідає, що підприємство звернулося до Полтавської міської ради із клопотанням виділити земельну ділянку під розміщення кладовища. У проекті бажаного місця відведення визначена площа – 38,3 Га.

-Враховуючи доручення комісії, підприємство звернулося до державної екологічної інспекції із проханням – надати попередні висновки щодо можливості розміщення кладовища на території Затуриного, а також – можливості його розширення. Відповідь іще не надійшла, - пояснює юрист.

Депутат від «Слуги народу» Юрій Бражник говорить про те, що місцевих жителів непокоїть - чи не порушує розміщення кладовища санітарних норм.

-Так зване, нове кладовище у Затуриному вже завідомо розміщене на відстані меншій, ніж дозволяють санітарні норми. Кладовище розташовується на узвишші, село знаходиться нижче. Жителі стурбовані тим, що порушені санітарні зони вже існуючого кладовища. На минулій комісії ми звернулися до відповідних служб, щоб вони дали свій висновок – чи можливо там взагалі розміщувати кладовище у об’ємах тієї земельної ділянки, яку ви прохаєте.

Бражник пропонує відкласти розгляд питання до того часу, коли будуть висновки служб, а керівник спецкомбінату з’явиться на комісії.

Від імені громади Затуриного виступає представник ініціативної групи, місцевий житель Олег Передерій. Він розповідає, що у місцях поховання загиблих воїнів у Затуриному фіксували високий рівень залягання ґрунтових вод.

-Зараз ховають людей, привозять. Бачили, що 80 сантиметрів – вода стоїть! – стверджує чоловік.

Також звертає увагу, що ця земельна ділянка раніше була сільськогосподарського призначення. І громада зверталася про включення її у Програму Президента «Сади Перемоги», але там натомість планують розмістити кладовище.

-Це геноцид населеного пункту! Його і зараз не можна використовувати, а ви іще 40 гектарів додатково хочете розташувати. Прошу виключити і надати доручення Держпродспоживслужбі для вивчення цього питання, - наполягає Олег Передерій.

На завершення обговорення депутати підтримують пропозицію депутата Юрія Бражника: включити дане питання на наступну земельну комісію, запросити представників Державної екологічної інспекції, Держпродспоживслужби, ініціативну групу із громади, керівника «Спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування» і потім розглянути питання.

«Це – геноцид населеного пункту!», - мешканці Затуриного виступили проти розширення розташованого біля села кладовища, фото-4

Нагадаємо, наступна сесія міської ради у Полтаві відбудеться 24-го березня.

Щоб стежити за важливими подіями, підписуйтеся на наш Telegram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #міська рада #кладовище #Затурино #комісія
Оголошення
live comments feed...