• Головна
  • Сьогодні Полтавщина приєдналася до Всесвітньої акції грудного вигодовування
17:05, 1 серпня 2013 р.

Сьогодні Полтавщина приєдналася до Всесвітньої акції грудного вигодовування

З 01 по 07 серпня 2013 року проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Це щорічна акція, яка проводиться з 1990 року. Участь у ній беруть 170 країн світу, серед яких і Україна.

Сьогодні до Всеукраїнського тижня грудного вигодовування «Підтримка грудного вигодовування: поряд з мамами» приєдналася й Полтавщина.

 Як повідомив головний спеціаліст відділу фінансово-економічної роботи, медичної допомоги матерям і дітям ДОЗ ОДА Ігор Перогов чи не в кожній країні одночасно розпочалися заходи до тижня грудного вигодовування: науково-практичні конференції та семінари, круглі столи, тренінги.

“Щороку Всесвітній Альянс проголошує початок кампанії на 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини. Основна запорука здоров’я немовляти – це їх годування. Грудне молоко є найкращою природною їжею для годування. Еталону материнського молока не існує. З молоком матері дитині передаються більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворчих бактерій і вірусів», – зазначив сьогодні Ігор Перогов на семінарі –конференції «Досвід роботи закладів області, що мають статус «Лікарня, доброзичлива до дитини».

 За інформацією регіонального тренера з питань підтримки грудного вигодовування, лікаря неонатолога ПОДКЛ Надії Лисак, нині на Полтавщині 25 закладів охорони здоров’я матерів і дітей сертифіковані на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». В них народжується майже 99% немовлят. Діти, що знаходяться на грудному вигодовуванні до шести місяців, становлять 60%.

 ”Цей статус означає, що у кожному такому лікувальному закладі працюють медичні працівники, які володіють основами підтримки грудного вигодовування. У цих клініках створені групи підтримки матерів з грудного вигодовування. Такі групи створюються з жінок, які мали власний позитивний досвід з грудного вигодовування та пройшли навчання і можуть надати найпростішу консультацію мамі. Також це можуть бути медичні працівники, які надаватимуть консультації цілодобово“, – сказала Надія Лисак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
«Торбами викидаємо зіпсовані продукти на смітники»: як у Полтаві мешканці двох будинків через перегорілий кабель "виживали" кілька днів без світла
"Це не життя, а виживання": стало відомо, як електрика потрапляє в регіон і чому без світла залишилися близько 70% споживачів Полтавщини
У Полтаваобленерго надали роз'яснення щодо графіків відключення електроенергії
«Світла має стати більше»: в Україні відремонтували потужний атомний енергоблок
Оголошення
live comments feed...