• Головна
  • Полтава їде у Карпати за літературою
10:30, 1 серпня 2013 р.

Полтава їде у Карпати за літературою

Полтавський поет Роман Повзик, учасник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», буде представляти наше місто на Літній літературній школі у Карпатах.

На початку липня у журналі "ШО" з'явився анонс цього найповажнішого проекту неформальної літературної освіти в Україні. Редактори повідомляли, що 5-10 серпня для молодих письменників читатимуть лекції Юрко Іздрик, Тарас Прохасько, Юрій Макаров, Любко Дереш, Лариса Денисенко, Богдана Матіяш, Ірина Вікирчак, Гриць Семенчук, Ростислав Семків і Завен Баблоян.

Крім того, на Літшколу запрошено польську письменницю Аннету Камінську, що надає проекту міжнародного значення.

Головна ідея — навчити молодих митців основам успіху в літературі, надати знання і практичні навички з літературної майстерності й видавничого менеджменту, особливостей сучасного літературного процесу та книжкового ринку; автори проекту хочуть створити середовище молодих літераторів для подальшої дієвої співпраці, що у глобальному сенсі сприятиме розвитку української культури.

Участь у Літшколі будуть брати молоді літератори віком 18-35 років, мешканці усіх регіонів України, причому як автори-початківці, так і літератори з певними успіхами і досвідом.

Серед 30 юнаків та дівчат з усієї України буде і Роман Повзик. Серед учасників він один із наймолодших; однак, зі слів самого поета, це навряд чи грає якусь роль. «Для людей, котрі пов'язані із культурною сферою, одним із найважливіших моментів є спілкування, — вважає Роман. — Своєю метою я ставлю знайомство і налагодження контактів як з лекторами (хотілося б запросити до Полтави Юрка Іздрика, Тараса Прохаська, Богдану Матіяш), так і з учасниками школи».

Члени незалежного мистецького об'єднання "Magnum Opus" неодноразово ставали фіналістами та лауреатами різноманітних літературних фестивалів, конкурсів, учасниками багатьох тривалих та тимчасових мистецьких проектів (зокрема, "Римовані міста", "Сузір'я", "Лель" та інших), були організаторами та співорганізаторами не одного мистецького заходу.

«"Magnum Opus" є відкритим об'єднанням, і тому ми розуміємо, що не можна концентруватися лише на власному місті, — зауважує Роман. — Потрібні нові вливання, нові враження, нові ідеї. І саме за ними я рушаю на Літшколу».

Оголошення
live comments feed...