• Головна
  • Де знайти нові ідеї чи як повернути втрачене натхнення творчій людині
Новини компаній
17:48, 2 березня 2023 р.

Де знайти нові ідеї чи як повернути втрачене натхнення творчій людині

Новини компаній
Де знайти нові ідеї чи як повернути втрачене натхнення творчій людині, фото-1

Художник, музикант, письменник, скульптор — будь-яка творча людина може відчути кризу, коли ідеї перестають народжуватися, а замість насиченого «смаку» відчуваються прісні результати. Людина продовжує робити свою роботу і навіть залишається комерційно успішною, але знає, що на місце мистецтва прийшло ремісництво. Як побороти цей стан? Психологи мають з цього приводу декілька теорій, а митці-практики можуть поділитися власним досвідом подолання проблеми. Узагальнюючи цей досвід, радимо зазирнути у магазин для художників Panda Market, щоб знайти джерело натхнення і відродити творчий запал. Як і чому ця порада працює?

Чому ми втрачаємо натхнення і як його відновити

В психології існує декілька теорій пошуку мотивації, в тому числі й творчими людьми. Не будемо заглиблюватись в цю тематику, але відмітимо деякі причини втрати натхнення:

  • зниження рівня потреб у піраміді Маслоу та застрягання нижче рівня, де домінують потреби у самовираженні — простіше кажучи, натхнення у людини забирають інші, більш нагальні проблеми;
  • стан спокою, коли у людини все є і це заколисує особистість, заморожує «генератор творчості»;
  • токсичний стрес, коли в житті є певні подразнювачі психіки, які постійно вганяють у песимістичний стан;
  • відсутність діяльності, яка дійсно цікавить людину;
  • дорослішання, коли митець перестає бути ідеалістом і, відповідно, втрачає важливе джерело натхнення.

Цей перелік можна продовжувати, але мета цієї статті — допомогти відновити джерело натхнення, отже перейдемо до рішення. Якщо якась з перелічених причин не дає вам розвиватися в творчому плані, гальмує продукування ідей, проаналізуйте свій стан і постарайтесь викреслити лімітуючий фактор з творчого життя. Дуже добре допомагає зміна діяльності: спробуйте інший вид творчості, який заново запустить знайомий механізм продукування ідей. Якщо ви співак або письменник: візьміть фарби та скетчбук і спробуйте подивитися на світ за допомогою малювання.

Механізм цього методу дуже простий: малюючи, ви активізуєте «творчі» ділянки мозку, які відповідальні за натхнення. А натхнення, в свою чергу, дає поштовх для вашої «профільної» діяльності — вносить свіжі мотиви в неї і дозволяє подивитися на рими або мелодії під іншим кутом. Недарма продуктивні митці часто поєднують декілька видив творчої діяльності. Наприклад, Шевченко був прекрасним художником і видатним поетом, а Леся Українка не тільки писала, але й малювала і грала на фортепіано та навіть почала вивчати мистецтво бандуристів.

Як відновити натхнення художнику

А як бути людині, яка вже займається художньою творчістю і відчуває «застій» в роботі. Так, вона може шукати джерела натхнення в:

  • інших видах творчості;
  • подорожах;
  • позитивному стресі (наприклад, у екстремальних розвагах любовних пригодах).

Але у художника є метод, який близький йому за духом і фахом. Так, це малювання, котре схоже на багатогранний кристал. Немає у світі митця, котрий огранив би в собі всі грані цього кристалу —і ця ідея може слугувати полем пошуку натхнення.

Якщо ви спеціалізуєтесь на графіці, спробуйте глибше вивчити живопис: візьміть фарби та експериментуйте на поверхні полотна. Живописець зможе знайти натхнення в каліграфії або навіть у зміні фарб чи жанру. Якщо ви майстер масляного живопису, можливо, прийшов час випробувати акрил? Знаєтесь на портретному живописі? Може, варто придивитися до натюрмортів або пейзажів? Художній арсенал великий — і саме в ньому може народитися нове натхнення! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...