• Головна
  • «Грибкові захворювання надзвичайно поширені у всьому світі, але вони успішно лікуються» - дерматовенеролог Світлана Лаврушко
Новини компаній
17:30, 21 лютого 2023 р.
Надійне джерело

«Грибкові захворювання надзвичайно поширені у всьому світі, але вони успішно лікуються» - дерматовенеролог Світлана Лаврушко

Новини компаній
«Грибкові захворювання надзвичайно поширені у всьому світі, але вони успішно лікуються» - дерматовенеролог Світлана Лаврушко

Грибкові захворювання – тема, котра не втрачає актуальності роками. Як їм запобігти та як лікувати – у нашій розмові зі Світланою Лаврушко – лікарем - дерматовенерологом вищої категорії, діагностично – лікувального центру «Нова лікарня», членом Української асоціації лікарів – дерматовенерологів та косметологів. Світлана Іванівна лікує не тільки дорослих, але й дітей. Тому за потреби допомогу в «Новій лікарні» може отримати і ваша малеча.

- Пані Світлано, у чому особливість грибкових захворювань?

- Передусім, потрібно сказати, що вони поширені серед пацієнтів будь - якого віку і можуть проявлятися на будь-яких ділянках тіла. Загальновідомим є факт: грибкові ураження шкіри поширені у всьому світі, і з року в рік спостерігається тенденція до їх збільшення. На цей час відомо, що існує генетична схильність до них та безліч інших факторів: скажімо, супутні хвороби - цукровий діабет, або імунодефіцитні стани. Також прийом деяких лікарських препаратів може спровокувати грибкові захворювання, наприклад антибіотики. Важливо, що грибкові захворювання майже одразу проявляються, їх доволі легко виявити візуально.

Ознаки грибкових захворювань:

  • почервоніння;
  • набряки;
  • зміна кольору шкіри;
  • подразнення;
  • поява лусочок;
  • свербіж;
  • пухирі;
  • випадіння волосся;
  • ураження нігтьових пластинок
«Грибкові захворювання надзвичайно поширені у всьому світі, але вони успішно лікуються» - дерматовенеролог Світлана Лаврушко , фото-1

Серед інфекційних патологіїй перше місце посідають мікози. Серед них я би виділила таке захворювання, як мікроспорія. Мікроспорія є одним із найбільш заразних грибкових захворювань. Багато років я поглиблено вивчаю цю проблему та шляхи її вирішення. Тому я хочу звернути особливу увагу на цю патологію.

Для діагностики цього неприємного захворювання проводиться мікроскопічне дослідження. Побачивши симптоми – а при мікроспорії уражаються шкіра, чи волосиста частина голови- необхідно звертатися до лікаря – педіатра чи дерматолога.

Не можу не відмітити, що хвороба надзвичайно поширена серед спортсменів, особливо «контактних» видів спорту – борців тощо. Під час тренувань спортсмени тісно контактують, що зумовлює поширення інфекції. Тим більше, грибок «любить» тепло і вологу, чого вистачає у секціях чи спортивних залах. Звісно ж, хвороби можна уникнути, дотримуючись певних рекомендацій.

Профілактика грибкових інфекцій:

- Особиста гігієна є головним засобом профілактики. Потрібно пам’ятати: грибок «любить» вологе та тепле середовище. Спортивні зали, басейни, лазні – це місця, де зазвичай, найлегше інфікуватися. Тому не користуйтеся чужими капцями, рушниками та іншими речами.

Крім того, потрібно пам’ятати, що грибкові інфекції уражають людей зі слабким імунітетом. Загартовуйтеся, ведіть здоровий спосіб життя, споживайте вітаміни, лікуйте хронічні хвороби. Варто не забувати, що і хронічний стрес теж неабияк послаблює організм, а особливо зараз, в умовах війни. Тому за потреби здійсніть візит до фахівця. Не відтерміновуйте візит! Загальновідомий факт – чим раніше виявити хворобу, тим швидше вона лікується.

Лікування грибкових інфекцій:

- Лікування призначається індивідуально – залежно від різновиду збудника, стадії захворювання супутніх недугів тощо. Загалом же застосовують різні засоби: креми, спреї, мазі. Якщо ж вони малоефективні - лікар призначає таблетовані антимікотики. Лікування триває по – різному. Від кількох тижнів до кількох місяців. Також маю кілька застережень для наших читачів.

Застереження

- Нині протигрибкові засоби широко рекламують у всіх ЗМІ. Однак, як лікар, я би дуже не радила огульно купувати препарати самостійно. Спершу фахівець має вас оглянути і встановити точний діагноз. І тільки фахівець може призначити лікування. Адже деякі засоби можуть не лише вам не допомогти, а ще і погіршать ситуацію.

Всі дослідження можна провести у «Новій лікарні»

Важливо те, що у нас працює власна лабораторія і вам не потрібно ходити по інших закладах! У «Новій лікарні» широкий спектр аналізів: дослідження на паразитарні гриби зі шкіри та нігтів , ми обстежуємо на демодекс та інші кліщі. Виконуємо за потреби УЗД шкіри. Все це з використанням найновішого обладнання, у короткі терміни.

Ми готові надати допомогу усім, хто її потребує!

Дбайте про себе і будьте здорові!

Детальніше на сайті: https://novalikarnia.pl.ua/

"Нова лікарня" знаходиться за адресою: м.Полтава вул.Олени Пчілки, 48 А (район вулиці Кагамлика)

Телефон: +380(95)600-03-03

Інстаграм сторінка: https://www.instagram.com/novalikarnia_poltava/

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Читайте також: У Полтаві відкрилася перша приватна клініка з цілодобовим стаціонаром "Нова лікарня"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #полтава #"Нова лікарня" #стаціонар #дерматолог
Оголошення
live comments feed...