• Головна
  • 7 лютого Григоріїв день. Чого не можна робити
08:30, 7 лютого 2023 р.
Надійне джерело

7 лютого Григоріїв день. Чого не можна робити

7 лютого Григоріїв день. Чого не можна робити

Сьогодні, 7 лютого, в православному календарі — день пам’яті святителя Григорія Богослова. Народився він 326 року в родині єпископа Назіанського Григорія та його дружини Нонни. Вона дала обіцянку, що її ще ненароджений син буде служити Господу. Тому доклала всіх зусиль, щоб так і сталося. У віці 26 років Григорій отримав хрещення. Своє життя проводив Григорій у читаннях Божого Слова, роздумах про Бога, писанні натхнених пісень, служінні батькам, які вже зістарилися.

Також деякий час провів Григорій зі своїм другом Василієм Великим у пустелі. В той час батько Григорія Богослова вже обіймав посаду єпископа та потребував помічника. Тому покликав він свого сина, попросив повернутися з пустелі і обійняти сан. Це неабияк злякало молодого чоловіка. Тому він спочатку пожив на самоті в пустелі, а потім, заспокоївшись, повернувся і прийняв обов'язки пресвітера.

Згодом Григорій прийняв посвячення в єпископи міста Сасим, але продовжував працювати на свого батька. 374 року помер батько святителя, а пізніше і його матір. Ще деякий час Григорій продовжував справу батька, однак сильно захворів і після цього пішов жити до окремої обителі. Пробув там три роки, які провів у пості та молитві.

Через три роки обрали його архієпископом Константинопольським. Це була епоха сильного панування аріан, які глузували з Григорія, закидали камінням і навіть підсилали вбивць. Проте він продовжував благородну справу і щодня навертав з єресі велику кількість людей. Християнство знову розквітло, коли на трон зійшов імператор Феодосій. Після цього Григорій зміг із чистим серцем покинути кафедру і піти жити до невеликого селища, звідки був родом.

ПРИКМЕТИ ДНЯ:

  • випав свіжий сніг — наступна зима буде пізньою;
  • сильний снігопад означає — буде рання весна;
  • зранку почули спів синиці — чекайте на похолодання;
  • якщо цвірінькають горобці — буде потепління.

Що сьогодні не можна робити

Не варто ображати своїх рідних і близьких людей через дрібниці. Церква забороняє цього дня лаятися, сваритися, ображатися, лінуватися та лихословити. Також краще не пити алкоголю.

Що можна робити сьогодні

Серед наших предків існувало повір'я, що погода вказує на ту, яка буде наступної зими. Також намагалися цього дня зробити якомога більше добрих справ, не розповідаючи про них нікому.

За матеріалами відкритих джерел

Читайте також: Політехніка на 52-му, аграрна академія - на 187-му: які місця отримали полтавські ВУЗи у міжнародному рейтингу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прикмети #історія #звичаї
Оголошення
live comments feed...