15:00, 28 січня 2023 р.
Надійне джерело
На Полтавщині триває огляд місць компактного проживання переселенців
За дорученням начальника обласної військової адміністрації Дмитра Луніна його заступник Олексій Бруслик продовжує огляд місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб на Полтавщині.
Він відвідав Кременчуцький фаховий коледж транспортної інфраструктури та технологій. У гуртожитку закладу нині проживають 28 переселенців із Харківської та Донецької областей. Наразі студенти коледжу розмістилися на третьому поверсі, переселенці – на четвертому.
З адміністрацією коледжу обговорили потреби закладу для поліпшення побутових умов та можливості ремонту ще одного поверху для збільшення кількості місць для ВПО.
Олексій Бруслик побував і в ПТУ №26, де також проживають переселенці. Працівників та студентів цього закладу в місті знають як волонтерів. За 11 місяців війни вони виготовляли протитанкові їжаки, захисні ущільнювачі для бронежилетів, меблі для ВПО та багато іншого.
«У нас дуже комфортний спортзал. Ми його готували до ремонту, зробили дах, тому ми взяли піддони, звичайні ковдри і почали розміщувати тут евакуйованих, – розповів директор професійно-технічного училища №26 Євгеній Жаров. – Загалом через заклад пройшло 759 внутрішньо переміщених осіб. Люди зупинялися тут на тимчасове проживання, знаходили прихисток і виїжджали».
У спортзалі зробили зонування для жінок і дітей, окремо – для чоловіків. Поставили ліжка, фільтри для води, бойлер, забезпечили гаряче водопостачання та душ.
Після ракетного удару по ТЦ «Амстор» у спортзалі ПТУ вибило вікна, посипалася стеля. Із 75 людей, розміщених на той час, залишилися 15, інші переїхали. Дирекція навіть думала про закриття МКП, але Полтавська ОВА допомогла з ремонтом вікон та гуманітаркою, тому в залі досі живуть переселенці. 23 людей із Донеччини, Харкова, Лисичанська. Частина з них працюють, інші допомагають у волонтерстві, роблять шипи, їжаки. Про повернення додому навіть не говорять, бо нікуди...
Олексій Бруслик поспілкувався з переселенцями, зауважив про покращення житлових умов і важливість контактувати з центром зайнятості щодо можливості працевлаштування.
«Потрібно, щоб люди, які вимушено перемістилися до нас із гарячих точок, адаптувалися в громаді, знаходили своє місце в ній, – зауважив Олексій Бруслик. – Ми й надалі разом із донорами продовжуватимемо забезпечувати МКП усім необхідним. Пропоную відпрацювати питання можливого відселення людей зі спортзалу. А наявні місця залишити як резервні на майбутнє».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:38, 1 грудня
21:05, 1 грудня
25
13:27, 1 грудня
2
live comments feed...