• Головна
  • Вшанували пам'ять видатного письменника і громадського діяча
15:02, 27 липня 2013 р.

Вшанували пам'ять видатного письменника і громадського діяча

Напередодні 160-ї річниці від дня народження Володимира Короленка за участі представників міської влади та нащадків письменника, публіциста і громадського діяча, творчої інтелігенції та короленкознавців з різних міст та країн відбувся мітинг-реквієм до пам'ятника-могили видатного митця слова. 

Вже більше 90 років Володимира Короленка немає з нами, але не згасла у серці людей любов, повага і подяка до великого сина України. Символічно, що в переддень народження письменника-гуманіста над його могилою звучали слова подяки одного із переможців міської літературної премії, що носить ім'я Короленка (вірш Максима Рильського «Володимир Короленко» у виконанні учня 6-Е класу Полтавської гімназії № 31 Ігоря Гудзя).

Також полтавці і гості міста, що завітали до духовної столиці саме з нагоди відзначення ювілейної дати, відвідали літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка, де відбулася наукова конференція та презентація видань, присвячених 160-річчю від дня народження письменника. 

Довідка:

Музей видатного письменника-демократа Володимира Короленка розпочинає свою діяльність у 1928 році з виставки «Життя і творчість Володимира Короленка», організованої з нагоди 75-річчя від дня народження письменника. На основі цієї виставки у 1940 році було створено музей, завідувачкою якого стала донька письменника Софія Володимирівна. 

У період німецько-фашистської окупації Полтави експозицію музею евакуйовують до Свердловська. Сам будинок зазнає значних руйнувань. У грудні 1946 року до 25-ої річниці від дня смерті письменника дім-музей В. Г. Короленка було відновлено. Протягом 1978 року проведено реекспозицію — відновлено меморіальну квартиру письменника.

Нині до музейного комплексу входять: меморіальна садиба письменника — пам'ятка історії кінця XIX — поч. XX століть, флігель, де міститься виставкова зала, та могила письменника і його дружини на території міського парку «Перемога». 

Музейна експозиція містить понад 10 тис. експонатів, серед яких особисті речі письменника та його родини, велика бібліотека, твори образотворчого мистецтва, рукописи циклу сибірських оповідань, «Історії мого сучасника» тощо.

У різні роки гостями затишного коро-ленківського будинку були Іван Тобілевич, Панас Мирний, Михайло Коцюбинський, Валентин Катаєв, Іван Козловський.

Працівники музею свято зберігають дух і велич будинку В. Короленка. Відроджені традиції його дому: літературно-мистецькі вечори, новорічні дитячі свята «Біля Короленківської ялинки». По закінченні знайомства з експозицією музею його відвідувачів чекає смачний короленківський чай з цілющого різнотрав'я.

Садиба письменника, його могила 1921 року (парк «Перемога») занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України в статусі пам'ятки національного значення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...