Новини компаній
15:00, 18 січня 2023 р.
Вентилятор у ванну: посібник, як вибрати
Новини компаній
Вентиляційні системи у санвузлах за декілька років стали обов'язковою річчю. І вентиляція ціни сьогодні має достатньо доступні, щоб дозволити її собі міг будь-який господар. У даній статті ми розкриємо це питання детальніше та поговоримо про особливості й переваги вентиляційних систем у санвузлах.
Куди і як встановлюється
Витяжний вентилятор встановлюється до повітровідводу та виводить повітря у вентиляційну шахту. Монтувати його можна як безпосередньо в отвір, так і у складі конструкції з труб. Останні потрібні, якщо вивід до центральної шахти знаходиться дещо далеко від вашого каналу і є припущення, що робота вентилятора буде неефективною.
Дуже важливо впевнитись, що система максимально герметична, тому що будь-які витоки позначаться на ефективності її роботи.
Перевірка витяжного каналу
Слід розуміти, що якість витяжного каналу залежить від дуже багатьох факторів:
- поверху (чим квартира нижче – тим краще);
- сезону (взимку тяга краще, ніж влітку);
- різниці температури повітря на вулиці, квартирі та в шахті;
- напрямку вітру тощо.
Саме відштовхуючись від якості тяги слід встановлювати вентилятори тої чи іншої потужності. Для перевірки стану шахти можна застосувати старий перевірений спосіб: просто беремо тонкий лист паперу чи серветку та підносимо до вентиляційного отвору. Якщо тяга добра, то папір пристане до каналу. Якщо ж цього не сталось, то тут може бути два варіанти: або шахта майже не функціонує і потрібен дуже потужний вентилятор, або ж вентиляція не працює взагалі і тоді монтаж системи вам ніяк не допоможе.
Продуктивність вентиляції, кратність повітрообміну
Підбір вентиляції щодо її потужності слід робити відносно норми повітрообміну, тобто скільки разів за одну годину повітря в кімнаті зміниться. Нормальним показником є 25 м3/год. Але слід розуміти, що це число актуальне для постійного заміщення повітря, а, оскільки вентилятор не буде працювати весь час, то даний показник повинен мати 6-ти або 7-ми значну кратність. Тобто для ванної площею в 14м3 актуальною продуктивністю буде 84—98 м3/год. Тож обирайте систему виходячи з цієї інформації.
Рівень шуму
Лише люди, які використовували побутову вентиляційну систему, знають, наскільки важливий рівень її шуму. Занадто гучні вентилятори дуже сильно дратують під час своєї роботи та можуть порушувати спокій домашніх, особливо під час нічних відвідувань санвузла.
Проблема високого рівня шуму вентиляторів сьогодні вирішується розробкою тихих моделей, які працюють майже нечутно. Також не слід купувати занадто потужні системи, експлуатаційних потреб в яких немає, адже це безпосередньо впливає на гучність їх роботи.
Корисні функції
Сучасні вентиляційні системи оснащуються різноманітними функціями. Найкорисніші з них – це таймер відключення та датчик вологості.
Таймер відключення є дуже корисним, тому що вологість зберігається деякий час після водних процедур. Виставлений на затримку в 5, 10, 20 чи 30 хвилин таймер допомагає підтримувати нормальний мікроклімат у кімнаті. Затримка може виставлятись господарем в залежності від потреб або вимикатись взагалі.
Датчик вологості здатен вмикати та вимикати вентилятор в залежності від поточної якості повітря, наприклад, підтримувати вологість не більше, ніж 60%. Ми в «Ліка-Комфорт» радимо обов'язково обирати системи с цією функцією, якщо ванною кімнатою користується більш як дві особи.
Сподіваємось, ця стаття допомогла вам розібратись у типах та моделях вентиляторів для вентиляції ванної кімнати. Акцентуємо на необхідності використання такої системи, адже коштує вона недорого, монтується легко, а користі приносить ну дуже багато.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...