• Головна
  • "Люди живуть зі своїм болем місяцями, а іноді - роками! А після успішного лікування запитують: "Чому я не прийшов до вас раніше?" - судинний хірурург Олег Краснов розповів про те, як у клініці "Медіон" лікують синдром діабетичної стопи
17:30, 28 грудня 2022 р.
Надійне джерело

"Люди живуть зі своїм болем місяцями, а іноді - роками! А після успішного лікування запитують: "Чому я не прийшов до вас раніше?" - судинний хірурург Олег Краснов розповів про те, як у клініці "Медіон" лікують синдром діабетичної стопи

"Люди живуть зі своїм болем місяцями, а іноді - роками! А після успішного лікування запитують: "Чому я не прийшов до вас раніше?" - судинний хіруру...

Олег Краснов, судинний хірург, кандидат медичних наук, член асоціації судинних хірургів України, працює в медичному діагностично-лікувальному центрі «Медіон». Впродовж 30 років займається проблемами хворих на цукровий діабет, подології та гнійної хірургії,  лікуванням різних ускладнень синдрому діабетичної стопи. Захистив дисертацію на тему лікування діабетичної стопи.

- Олег Георгійович, що таке синдром діабетичної стопи? І як часто він розвивається у хворих на цукровий діабет?

- Сьогодні таке захворювання, як цукровий діабет, фактично є неінфекційною епідемією. У всьому світі – близько 400 мільйонів людей хворіють на цукровий діабет. І кожні десять років ця кількість подвоюється. На жаль, сьогодні це проблема не тільки людей старечого і похилого віку, а також і молоді. Тому що цукровий діабет зустрічається у будь-якому віці, у тому числі – у дітей.

За різними даними від 30 до 80 відсотків хворих на цукровий діабет мають синдром діабетичної стопи. Це – ураження нервів, кісток, судин на ногах на тлі цукрового діабету.

-Чим небезпечний розвиток цієї патології?

-Ця патологія підступна тим, що протікає дуже приховано. На жаль, частими є ситуації, коли хворий фактично живе окремо від своїх ніг – він їх не бачить і не відчуває. Тому і всі проблеми помічає із великим запізнення. Як наслідок, це веде до запущеності патології та розвитку гангрени. За статистикою, у 10-15 відсотків хворих на цукровий діабет розвиваються патологічні зміни у стопах або гомілковостопному суглобі, рани, виразки, некротичні процеси. Це, зрештою, веде до втрати кінцівки. У світі кожні 5 із 6 ампутацій, не пов’язаних із травмами, виконують хворим на цукровий діабет після ускладнень із приводу синдрому діабетичної стопи.

-Які симптоми можуть бути ознакою розвитку синдрому діабетичної стопи?

Потрібно звернутися до кабінету діабетичної стопи, якщо присутні наступні симптоми:

-        Трофічні виразки та рани нижніх кінцівок;

-        Порушення кровообігу в нижніх кінцівках, відсутність пульсації;

-        Гнійні ураження нижніх кінцівок;

-        Грибкові ураження нігтів, зміна форми нігтів;

-        Деформація пальців, стоп ніг, мозолі та натоптиші;

-        Набряк стопи, місцеве підвищення або зниження температури;

-        Оніміння, втрата чутливості в ногах, або біль у ногах, блідість шкіри.

У кабінеті діабетичної стопи вас обстежить судинний хірург та ендокринолог і проведуть сучасне комплексне лікування.

-Як можна запобігти розвитку ускладнень при цукровому діабеті та виникненню синдрому діабетичної стопи?

-Важливим є не тільки своєчасне лікування синдрому діабетичної стопи, а і його профілактика. Сьогодні у всіх розвинутих країнах прийнята концепція цукрового діабету, згідно з якою, це не хвороба, а стиль життя. Якщо дотримуватися правильного режиму та дієти, доглядати правильно за ногами, своєчасно звертати увагу навіть на найменші проблеми зі стопами – можна попередити розвиток цієї патології. У моїй практиці є чимало прикладів, коли хворі із цукровим діабетом живуть багато років і не мають проблем. І є протилежні приклади, коли хворі не виконують рекомендацій лікаря і через кілька років потрапляють до медичного закладу із виразками, ранами або вже із гангреною.

Цьому можна запобігти, лише якщо хворий дотримується наступних рекомендацій:

-        відмова від паління;

-        додержання режиму та дієти, нормалізація цукру у крові;

-        правильний регулярний догляд за стопами;

-        дозована ходьба і фізкультура;

-        своечасна медикаментозна терапія;

-        профілактика розвитку атеросклерозу, боротьба з грибковими ураженнями;

-        своєчасне хірургічне лікування, спрямоване на покращення кровообігу та усуненню факторів ризику синдрому діабетичної стопи;

-        корекція супутніх захворювань, в зв'язку з чим так важливо отримати лікування під наглядом багатопрофільної команди фахівців.

Окремо потрібно зупинити на правильному коректному догляді за стопами. Хворий або його родичі (якщо він сам не може) повинні кожного дня дивитися за шкірою стоп, щоб не було уражень, мікротравм. Виключати щонайменші мікротравми під час обробки нігтів, носіння взуття (при цьому і взуття, і шкарпетки потрібно підбирати правильно).

"Люди живуть зі своїм болем місяцями, а іноді - роками! А після успішного лікування запитують: "Чому я не прийшов до вас раніше?" - судинн..., фото-1

Важливо! У жодному разі не можна прикладати холодні або гарячі речі до стоп! Адже ми, на жаль, часто зустрічаємося із хворими, які гріють ноги біля батарей, обігрівачів. Як наслідок, у них розвиваються рани, некрози, гангрена. Це веде до того, що малі травми зрештою призводять до серйозних наслідків.

-Наскільки можливо зупинити розвиток хвороби?

-У багатьох випадках ми можемо зупинити розвиток захворювання і не дати у подальшому розвиватися ускладненням. Якщо хворий звертається, ми призначаємо терапію, займаємося лікуванням, загоєнням ран, виразок, які приносять страждання хворому.

Часто стикаємося із випадками, коли хворі страждають від цієї патології, наявності ран, виразок або судинних порушень на протязі не місяців, а навіть років. Люди живуть із цією проблемою, із цим болем – це і фізичний, і психологічний тиск. І, у тому числі, економічні втрати, тому що людина часто не може працювати і бути повноцінний членом суспільства. Ми надаємо хворому усю необхідну допомогу і це одразу веде до покращення якості його життя. Коли стає краще, хворі часто запитують: «Чому я стільки мучився і раніше до вас не прийшов?!»

-Як працює кабінет діабетичної стопи у клініці «Медіон»?

-Після звернення хворого до кабінету діабетичної стопи у нашій клініці ми визначаємо ступінь враження периферійних нервів, ступінь враження судин, деформацію стопи. Проводимо первинну та вторинну хірургічну обробку ран, які є на стопах. Видаляємо гіперкератози, натоптиші та призначаємо медикаментозну терапію головного та супутніх захворювань. Проводимо корекцію порушень іннервації з боку нервової системи і з боку судин.

Надавати фахову допомогу ми можемо завдяки тому, що у клініці працюють спеціалісти із судинної хірургії, гнійної хірургії, також при лікуванні синдрому діабетичної стопи важливою складовою є консультація подолога (подолог – спеціаліст із лікування стоп та нігтьових пластин на пальцях ніг).

Ми виявляємо деформацію стопи, ушкодження, які є на стопах, щоб попередити розвиток малих проблем у великі.

Особливо складне завдання – це лікування ран на тлі цукрового діабету. Люди часто займаються самолікуванням, а це зазвичай веде лише до втрати дорогоцінного часу. Неможливо позбутися таких складних проблем за допомогою порад знайомих чи рекомендацій із Інтернету. Щоб вилікувати рани при цукровому діабеті потрібна команда фахівців із різного напрямку: і судинний хірурірг, і спеціаліст із гнійної хірургії, і ендокринолог, і нефролог, і, можливо, окуліст, і також інші спеціалісти, які беруть участь у лікуванні хворого. Ми використовуємо сучасні підходи та методики лікування ран згідно європейських стандартів та протоколів із урахуванням нашого досвіду.

Для того, щоб отримати необхідну консультацію і допомогу, хворі можуть звертатися до нашого кабінету, який знаходиться у лікувально-діагностичному центрі «Медіон» за адресою: вулиця Сінна, 37.

Записатися на прийом можна на сайті - medion.pl.ua або за телефонами: +38 (0532) 601-000 та +38 (095) 688-07-77

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #Медіон #лікування #цукровий діабет #діабетична стопа
Оголошення
10:54, 8 травня
live comments feed...