• Головна
  • Чи загрожує українцям затримка соцвиплат і зарплат?
10:30, 14 грудня 2022 р.
Надійне джерело

Чи загрожує українцям затримка соцвиплат і зарплат?

Чи загрожує українцям затримка соцвиплат і зарплат?

В Україні, попри війну, коштів у державному бюджеті на пенсії, субсидії та різні соціальні виплати вистачає. Жодних скорочень програм за цими витратами не передбачається.

Про це розповіла очільниця Міністерства соціальної політики України Оксана Жолнович, пише Кореспондент.

Як зазначила глава Мінсоцполітики, в умовах повномасштабної війни уряд оптимізовує лише програми розвитку, намагаючись виконувати виключно гарантії та стандарти, які вже існують.

"Ми називаємо бюджет 2023 року бюджетом перемоги, де 50% всіх існуючих видатків спрямовується саме на оборону. Це — перший пріоритет. А друга позиція, це — соціальні видатки. І, якщо ми говоримо про обов’язкові виплати, тобто ті напрями, що дозволяють людям пережити всі складнощі військового часу, якимось чином уникнути бідності, отримати додаткову підтримку, коли є ризики малозабезпеченості, у сім‘ї багато дітей — то жодна з цих програм не зменшена і не зупинена", — зауважила вона.

За словами глави відомства, зараз "соціалка" покривається міжнародними партнерами і їхніми фінансовими вливаннями в український бюджет. Розуміючи таку складну ситуацію, фактично не фінансували цього року підтримку громадських організацій, були зупинені окремі напрями санаторно-курортного оздоровлення.

"Водночас, питання пенсій, субсидій, всіх виплат та допомог, зокрема малозабезпеченим, дітям тощо — без сумніву зберігається. Ми, хоч і не значно, але збільшили допомогу на наступний рік в бюджеті — в рамках 5%. Розуміємо, що це не покриває повністю інфляцію, яка є. Та суттєво збільшити допомогу напряму немає можливості. Тим не менш, ми взаємодіємо з міжнародними організаціями, щоби вони через програму "єДопомога" додатково надавали кошти для допомоги нашим громадянам, які потребують такої підтримки", — додала Оксана Жолнович.

Читайте також: Фахівці розповіли, як професії стануть найбільш затребувані найближчим часом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виплати #затримка #бюджет
Оголошення
live comments feed...