• Головна
  • У Полтаві завершила роботу виставка «Наш Афон»
10:05, 23 липня 2013 р.

У Полтаві завершила роботу виставка «Наш Афон»

Відбулося урочисте закриття виставки грецького фотографа Костаса Асіміса «Наш Афон», яка проходила в Полтаві з 20 червня по 22 липня 2013.

«В Афоні знаходиться 20 монастирів, з них сербські, болгарські, російські та 17 грецьких, які тісно взаємодіють між собою. Моя мета – показати людям що таке Афон, тому що не всі мають можливість там побувати. На мій погляд, подібні заходи об’єднують православний люд» - зазначив митець. Також фотограф розповів, що йому сподобалася Полтава та архітектурні пам’ятки, і закликав полтавчан берегти їх.

 Виставка проходила в рамках заходів до 1025-річчя Хрещення Київської Русі, що відзначаються на державному рівні  за ініціативи Президента України Віктора Януковича.

 Заступник голови – керівник апарату ОДА Валерій Пархоменко привітав фотографа та  вручив грамоту за вагомий особистий внесок у розвиток православного мистецтва, висвітлення історії духовності християнських святинь та багаторічну творчу діяльність.

 «Він наблизив Афон до Полтави та полтавців, тому що 1025-річчя хрещення Русі – це не просто календарна подія. Після хрещення Україна долучилася до кола цивілізованих держав та була позбавлена статусу «варварської» країни.  Хрещення сприяло об’єднанню Русі в єдину державу, дало поштовх розвитку економіки, освіти, духовності й культури. Русь зрівнялася  монотеїстичними державами в цивілізованому світі. Як зазначає Президент України Віктор Янукович у Програмі «Україна для людей», ми повинні жити за нормами християнської моралі, керуватися високими морально-етичними нормами, та виховувати молодь. Ця виставка спрямована на розвиток духовності кожної людини. Ми і в подальшому будемо розвивати і підтримувати ті напрямки, які стосуються  духовного розвитку. Повернення до релігійних  цінностей, до того, що написано у Біблії – це наш святий християнський  обов’язок» - зазначив Валерій Пархоменко. Він подякував фотографу та сказав, що Полтавщина завжди відкрита й чекає нових творів митця.

  Валерій Пархоменко: „Принципи християнства маємо перенести на наше повсякденне життя”

 Темі відзначення 1025-ліття хрещення Київської Русі присвятив свою онлайн-прес-конференцію на ОКІА „Новини Полтавщини” заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко.

 - Президент України Віктор Янукович не випадково ініціював ідею відзначення ювілею на найвищому рівні, - наголосив він, - адже християнство становить великий сегмент у суспільному житті країни, бо, як і кожна релігія, спрямована на вдосконалення людини. Принципи християнства маємо перенести на наше повсякденне життя.

 Валерій Пархоменко ознайомив журналістів із заходами, котрі організовує обласна влада в контексті визначної дати: це і „круглі столи” у вищих навчальних закладах, і тематичні уроки в дитячих оздоровчих таборах. Заплановано провести засідання „круглого столу” за участі церковних діячів в облдержадміністрації

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...