• Головна
  • На Полтавщині несправедливо вимикають електроенергію, - Міненерго
08:30, 3 грудня 2022 р.

На Полтавщині несправедливо вимикають електроенергію, - Міненерго

На Полтавщині несправедливо вимикають електроенергію, - Міненерго

Серед регіонів, по яким надходить найбільше скарг на відключення – Київ, Київська область, Полтава і Львів.

У Міненерго відбулася нарада щодо відключення споживачів від елетропостачання.

Керівники операторів системи розподілу (обленерго) будуть нести відповідальність за несправедливе відключення споживачів від електропостачання.

Як повідомляє прес-служба Міністерства енергетики, таке рішення прийнято за результатами наради у голови відомства Германа Галущенка за участю заступника керівника Офісу президента України Ростислава Шурми, голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, керівництва Держенергонагляду, НЕК "Укренерго", операторів систем розподілу.

Галущенко наголосив, що минулого тижня кількість скарг від споживачів щодо недотримання графіків та несправедливості у черговості відключень зросла удвічі.

"Аналіз, який Міненерго провело спільно з НКРЕКП та Держенергонаглядом, свідчить, що невдоволення громадян обґрунтоване. Серед регіонів, по яким надходить найбільше скарг – Київ, Київська область, Полтава і Львів", - зазначив Галущенко.

За його словами, при відключенні електроенергії оператор системи розподілу (ОСР) має керуватися справедливим підходом, щоб усі споживачі перебували в рівних умовах. Якщо будуть встановлені факти зловживань, керівники компаній будуть нести персональну відповідальність.

У свою чергу заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма зазначив, що дотримання справедливості при постачанні електроенергії споживачам – це питання національної безпеки, тож воно контролюється на найвищому рівні держави.

Голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський наголосив, що комісія запроваджує персональну відповідальність керівників ОСР за невиконання нормативних документів щодо введення обмежень споживання.

Крім того регулятор отримує значну частину скарг на неналежну комунікацію ОСР зі споживачами, зокрема недонесення інформації про відключення, їх обсяги та актуальність складених графіків.

Ущаповський зазначив, що ця ситуація терміново має бути виправлена. Також комісія звертає увагу операторів розподільчих мереж на необхідність врахування показників лічильників та застосування коефіцієнту зниження при виставленні рахунків споживачам "за усередненим споживанням" за листопад.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава
Оголошення
live comments feed...