• Головна
  • Реставрація Кадетського корпусу обійдеться в 165 млн. грн.
12:01, 22 липня 2013 р.

Реставрація Кадетського корпусу обійдеться в 165 млн. грн.

В облдержадміністрації Валерій Пархоменко за участю керівників причетних управлінь облдержадміністрації, керівників відповідних управлінь Полтавського міськвиконкому та голови Громадської ради при облдержадміністрації Володимира Голуба провів нараду,  де розглянуто питання проведення першочергових робіт (консервація, реставрація) пам’ятки архітектури національного значення Будинку Кадетського корпусу та вирішення питання підготовки пакету документів для укладення і погодження охоронного договору з Департаментом культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.

«Ми сьогодні провели засідання, на якому вирішили підготувати охоронний договір стосовно Кадетського корпусу. Цей документ є кроком, який дасть можливість робити нам подальші дії, аби це приміщення зберегти», – прокоментував Валерій Пархоменко.

За словами начальника управління майном Полтавського міськвиконкому Дмитра Паламарчука, нині до них йдуть масово листи з пропозиціями щодо долі Кадетського корпусу, проте у жодному зі звернень немає конкретних схем вирішення питання.

Валерій Пархоменко, зокрема, зазначив, що влада сьогодні активно підтримує думку громадськості щодо збереження Кадетського корпусу, проте є окремі громадські організації, які виступають публічно за збереження Кадетського корпусу, а насправді тільки руйнують його.

“То стіни розмальовують, то вигукують лозунги, які насправді ніякого підґрунтя не мають. Виходить якась політична гра на публіку. Ми ж сьогодні робимо кроки, щоб дійсно ця будівля збереглась і служила ще довго нашим нащадкам», – зазначив Пархоменко.

Довідково: 26 лютого 2013 року нежитлове приміщення за адресою м.Полтава, вул. Жовтнева, 42 актом державного виконавця Октябрського відділу державної виконавчої служби Полтавського міського управління юстиції на примусове виконання наказу №18/1554/11 виданого 04 жовтня 2011 року Господарським судом Полтавської області передано у комунальну власність міста. Позачерговою 29 сесією Полтавської міської ради шостого скликання від 05.02.2013 прийнято рішення «Про проведення роботи на об’єкті комунальної власності міста по вул. Жовтнева, 42 в м.Полтава». На виконання цього рішення проведено обстеження нежитлової будівлі, складено акт огляду; поновлено запис Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про право комунальної власності територіальної громади м.Полтави на нежитлову будівлю; проведено інвентаризацію, виготовлено та отримано технічний паспорт; замовлено та отримано технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж для реставраційних робіт. На даний час готуються матеріали для укладання охоронного договору та проводиться технічна робота із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі.

Після укладання охоронного договору, встановлення меж земельної ділянки в натурі, отримання звіту про технічний стан будівлі на час обстеження буде визначено напрямок користування або управління іншій юридичній або фізичній особі із обов’язковим погодженням з центральним органом охорони культурної спадщини, будуть укладені відповідні охоронні договори щодо утримання об’єкту культурної спадщини для вирішення питань щодо реставраційних робіт.

На нараді озвучили два шляхи, що мають стати наступним кроком – консервування і реставрація. Вартість останнього, за розрахунками Державного підприємства «Державний проектний інститут містобудування «Міськбудпроект» м. Полтава», складатиме в межах 165 млн грн. Консервація ж будівлі обійдеться у 18 млн грн.

Фахівці радять піти саме цим шляхом, бо реставраційні роботи, зазвичай, проводять у будівлі, коли вже чітко визначено її призначення, чого поки що по Кадетському корпусові немає.

Стосовно ж названих сум – вони, на жаль, є проблемою як для державного, так і обласного бюджетів. Тому оголошено конкурс на оренду нежитлового приміщення по вул.. Жовтнева, 42. та вишукуються можливі часткові шляхи фінансування на державному рівні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...