• Головна
  • Обласний семінар з охорони праці: підсумки за перше півріччя та нові завдання
14:30, 19 липня 2013 р.

Обласний семінар з охорони праці: підсумки за перше півріччя та нові завдання

Нещодавно відбувся обласний семінар і технічне навчання з охорони праці для фахівців служби охорони праці лікувально-профілактичних закладів Полтавської області.

Цього разу у семінарі брали участь запрошені керівники і технічні працівники КУ «Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», КУ «Об’єднаного автогосподарства лікарняних закладів» та особи, відповідальні за автотранспорт лікувально-профілактичних закладів області. У вже традиційному організаційно-просвітницькому заході взяли участь заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко, начальник Теруправління Держгірпромнагляду Сергій Щербак, начальник відділу Теруправління Держгірпромнагляду Ірина Зоріна, провідний спеціаліст з охорони праці КУ «Підприємства із інженерного супроводження закладів охорони здоров’я» Наталія Гуріна та Олена Сазонова, правовий інспектор обласної організації профспілки медичних працівників.

Ключовою темою семінару стало питання безпечної експлуатації, обслуговування, ремонту та зберігання транспортних засобів, які використовуються у лікувально-профілактичних закладах, а також підведення підсумків роботи з охорони праці за перше півріччя 2013 року.

Розпочинаючи роботу семінару, Юрій Курилко зазначив, що медична галузь залишається традиційно багатоаспектною у питаннях охорони праці, адже йдеться про роботу з високотехнологічним обладнанням, різними специфічними препаратами, транспортом і непередбачуваними пацієнтами. Існує поняття «заклад, безпечний для пацієнта», а служба охорони праці покликана для організації медичного закладу такого ж безпечного для працівників.

Цього року, у зв’язку з реорганізацією служби «швидкої» медичної допомоги області в екстрену медичну допомогу та створенням «Полтавського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», актуалізувалося питання організації роботи з охорони праці під час обслуговування автотранспорту та експлуатації, а також питання безпеки руху. Комунальна установа «Об’єднане автогосподарство лікарняних закладів» - це автопарк, якому за масштабністю та призначенням немає аналогів в області. Сотні одиниць транспорту і водіїв потребують організованої роботи у сфері охорони праці і вже чимало у цьому напрямі зроблено.

Сергій Щербак, начальник Теруправління Держгірпромнагляду, поінформував присутніх, що медицина на загальнодержавному рівні посідає третє місце за рівнем виробничого травматизму після вугільної галузі та агропромислового комплексу. Зараз у різних галузях спостерігається збільшення випадків виробничого травматизму зі смертельними наслідками, більшість з яких – ДТП. Але наголосив на тому, що всі зафіксовані випадки ДТП за участю автотранспорту лікувально-профілактичних закладів сталися з вини сторонніх осіб. Цього року дорожньо-транспортних пригод на підвідомчому автотранспорті не було.

Держгірпромнагляд влаштовує перевірки, інколи спільні з державтоінспекцією, щоб з’ясувати правильність випуску транспорту на лінію, проведення передрейсових медоглядів водіїв, укомплектованість автомобілів, тощо.

Конкретні приклади з організації роботи з охорони праці, безпеки руху автотранспорту, безпечної експлуатації, обслуговування, ремонту та зберігання транспортних засобів, які використовуються у лікувально-профілактичних закладах, а також проблеми і потреби висвітлювали Тетяна Зайцева, провідний інженер з охорони праці УОЗ м. Кременчука, та Іван Сидоренко, начальник відділу безпеки дорожнього руху КУ «Об’єднаного автогосподарства лікарняних закладів».

Новий порядок медичних оглядів водіїв охарактеризував завідуючий наркологічним диспансерним відділенням Полтавського обласного наркологічного диспансеру Олег Стовба.

Про основні проблемні питання щодо дотримання законодавства про охорону праці у лікувально-профілактичних закладах області розповіла Олена Сазонова, правовий інспектор обласної організації профспілки медичних працівників.

Наталія Гуріна, провідний спеціаліст з охорони праці КУ «Підприємства із інженерного супроводження закладів охорони здоров’я», підвела підсумки роботи з охорони праці за перше півріччя 2013 року. Вона зазначила, що перше півріччя 2013 року у лікувально-профілактичних закладах області виконано перевірку захисного занулення та опору ізоляції, реконструкцію вентиляційних систем. У 21 закладі відбулося навчання з охорони праці, придбано вогнегасники та пожежні комплекти. У 23 закладах придбано спецодяг та засоби індивідуального захисту на суму майже 750 тисяч гривень. Відповідні фахівці забезпечуються спеціальним харчуванням і вже отримали його за півріччя 2013 року майже на 300 тисяч гривень. Наталія Миколаївна звернула увагу присутніх на актуальність профілактики виробничого травматизму. На розширеній колегії Департаменту охорони здоров’я 21 червня було розглянуто питання розробки нормативного документу, який буде регулювати поведінку медичного персоналу по відношенню до пацієнтів та міри захисту, якими вони повинні користуватися під час своєї роботи. Прийняте рішення доведено до керівників лікувально-профілактичних закладів області і постійно здійснюється контроль за його виконанням. Також вона повідомила про стан виконання протокольного рішення попереднього семінару з охорони праці і технічного навчання.

Ірина Зоріна, начальник відділу Теруправління Держгірпромнагляду, вказала на ряд недоліків під час експлуатації обладнання з підвищеної небезпеки, які при перевірках виявили фахівці Держгірпромнагляду, та надала роз’яснення щодо шляхів їх усунення.

У підсумку роботи семінару, нові завдання, висновки і окремі заходи з вдосконалення діяльності служби охорони праці у лікувально-профілактичних закладах Полтавської області були зафіксовані у відповідному протокольному рішенні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...