• Головна
  • КІЛЬКІСТЬ ЗВЕРНЕНЬ ДО ЛІКАРЕНЬ ЧЕРЕЗ УКУСИ КЛІЩІВ ЩОРОКУ ЗРОСТАЄ
10:31, 19 липня 2013 р.

КІЛЬКІСТЬ ЗВЕРНЕНЬ ДО ЛІКАРЕНЬ ЧЕРЕЗ УКУСИ КЛІЩІВ ЩОРОКУ ЗРОСТАЄ

У Полтаві за півроку зареєстровано 11 випадків хвороби Лайма, переносником якої є кліщі

З настанням літа велика кількість людей виходить відпочивати на природу. Але поряд з усіма приємними складовими, «пікнік» може нести небезпеку укусу кліща, наслідки якого передбачити складно. Небезпека захворювань, переносником яких є кліщі, полягає у можливості збудників вражати життєво важливі системи людського організму, викликати багато ускладнень та «повернення» важких симптомів після уявного одужання. Щоб дізнатись яка ситуація з кліщами зараз у Полтавській області, ми звернулись до заввідділення особливо небезпечних інфекцій відділу з дослідження біологічних факторів ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Тетяни Крупініної.

— Комахи можуть відігравати роль переносників збудників інфекційних захворювань, спільних для тварин і людей, — розповіла вона.

Серед найбільш актуальних для Полтавської області інфекційних захворювань, передача яких здійснюється комахами, є хвороба Лайма та гарячка Західного Нілу. Інші названі захворювання, не досі реєструвалися. За 6 місяців 2013-го року по області зареєстровано 20 випадків захворювань на хворобу Лайма, що на 5 більше, ніж за аналогічний період 2012 року. Безпосередньо у Полтаві зареєстровані 11 випадків проти 8 у 2012-му році, у Миргородському — 3, Лубенському, Кобеляцькому по 2, Полтавському, Пирятинському районах по 1.

За словами Тетяни Крупініної, кількість звернень в лікувальні заклади постраждалих від нападів кліщів щороку збільшується. За 2012-й рік зареєстровано їх 709, з них 519 особам проведена антибіотикопрофілактика — як засіб профілактики хвороби Лайма.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...