19:00, 3 листопада 2022 р.
Надійне джерело
Профілактика хвороб пародонта
Профілактика хвороб пародонта — це одна зі складових стоматологічної профілактики. Методи профілактики хвороб пародонта поділяються на ендогенні (внутрішні) та екзогенні (зовнішні). Серед них виділяють безлікарські та лікарські методи профілактики хвороб пародонта.
Ендогенна безлікарська профілактика хвороб пародонта передбачає забезпечення збалансованого харчування як джерела якісного повноцінного обміну речовин. Особливу увагу слід звертати на кількісну і якісну корекцію вмісту білків у раціоні харчування, тому що вони стимулюють усмоктування кальцію за рахунок утворення легкорозчинних його сполук із амінокислотами. Дефіцит білків у період розвитку дитини «програмує» неповноцінну структуру кісткової тканини. Важливим є надходження до дитячого організму достатньої кількості мінеральних речовин та вітамінів, особливо вітамінів Е і Р у складі рослинних жирів, які є природними антиоксидантами і відіграють важливу роль у профілактиці хвороб пародонта.
Основою ендогенної лікарської профілактики хвороб пародонта є використання препаратів фтору, які зміцнюють структуру кальційорганічних комплексів у твердих тканинах зуба і кістковій тканині, нормалізують фосфорно-кальцієвий обмін.
Ендогенна лікарська профілактика хвороб пародонта проводиться також у випадках неповноцінності харчування, особливо щодо аскорбінової, нікотинової кислот, вітамінів групи В у зимово-весняний період, або за наявності загальносоматичних хвороб (спільно з педіатром).
Екзогенна безлікарська профілактика хвороб пародонта передбачає гігієнічний догляд за порожниною рота, інтенсивне жування з включенням жорстких продуктів у кінці прийому їжі, обмежене вживання вуглеводів, повільне пиття молока, чаю.
Екзогенна лікарська профілактика хвороб пародонта — це проведення професійної гігієни, яка передбачає ретельне обстеження ротової порожнини, реєстрацію стану зубів, видалення лікарем-стоматологом м’яких зубних відкладень, зубного каменя, полірування зубів і пломб.
Отже, рекомендовано виконувати заходи щодо запобігання хворобам пародонта:
— забезпечення здорового способу життя;
— загартування організму дитини;
— заняття спортом;
— раціональне збалансоване харчування;
— запобігання і своєчасне лікування інфекційних та інших загальних хвороб.
— гігієнічне виховання населення;
— своєчасне проведення лікувально-профілактичних заходів із метою оздоровлення органів порожнини рота.
Велике значення у профілактиці хвороб пародонта має проведення санітарно-просвітницької роботи в організованих дитячих колективах; через пресу, виступи по радіо і телебачення.
Заходи індивідуальної профілактики хвороб пародонта визначаються особливостями віку пацієнта. Найчастіше хвороби пародонта в дітей і підлітків виникають в разі порушення балансу статевих гормонів у пубертатний період. Тому найкращим варіантом у профілактиці хвороб пародонту є відвідування лікаря-стоматолога, зокрема у КП «МДКСП ПМР», для своєчасного проведення лікувально-профілактичних заходів.
Анастасія Онищенко, лікар-стоматолог дитячий комунального підприємства «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
10:32, 3 грудня
19:00, 10 грудня
19:00, 10 грудня
live comments feed...