• Головна
  • Полтавцям розповіли як шукати інформацію про репресованих родичів
11:30, 20 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

Полтавцям розповіли як шукати інформацію про репресованих родичів

Полтавцям розповіли як шукати інформацію про репресованих родичів

Директор Державного галузевого архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик провів майстер-клас для громадських діячів Полтави, співробітників Державного архіву Полтавської області й архівного підрозділу УСБУ у Полтавській області, відділу краєзнавства Полтавської обласної наукової універсальної бібліотеки ім.Котляревського, ЗОШ №7 м.Полтава, студентів факультету історії та географії Полтавського національного педагогічного університету, також студентів і викладачів кафедр гуманітарних дисциплін інших вишів Полтави. На семінарі розповіли про пошук репресованих російсько-комуністичною владою у часи СРСР родичів, що особливо актуально під час цієї жорстокої російсько-української війни.

Майстер-клас з пошуку інформації про репресованих родичів відбувся у залі бібліотеки ім.М.Жовтобрюха у Полтавському національному педагогічному університеті. Захід організували: кафедра історії України цього вишу, яку очолює професорка Людмила Бабенко; Полтавський офіс УІНП й завідувач відділу Архіву національної пам’яті, депутат Полтавської районної ради Євген Янкевич.

Гість з Києва Ігор Кулик розповів, з чого почати пошук репресованих у радянські часи родичів, як звернутися в архів і які для цього потрібні документи. Невід’ємною складовою семінару стали покази-презентації відеороликів від Архіву національної пам’яті. У них докладно описано куди звертатися та з якими саме запитами. Як зазначив Ігор Кулик, команда Архіву національної пам’яті ролики створила аби чітко, зрозуміло, доступно пояснити людям як шукати інформацію про репресованих родичів.

Ролик Що таке Архів національної пам'яті?

З чого почати пошук документів про репресованих родичів

В яких архівах шукати інформацію про репресованого родича

Як написати заяву в архів?

Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Історія Вікторії Тараненко

Справ на репресованих у темні часи СРСР в Україні є сотні тисяч,— зазначив Ігор Кулик. Щоб дізнатися інформацію про них потрібно звертатися до державного архіву у Полтавській області, архіву СБУ та МВС. Пошуки слід розпочинати з наявної інформації в родині про репресованих родичів, — порадив пан Ігор.

Публікація створена за матеріалами Полтавського  офісу УІНП

Читайте також: До України повернулись 108 жінок в рамках обміну полоненими з країною-терористом

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#архіви #історія #репресії
Оголошення
live comments feed...