16:34, 17 липня 2013 р.
Іван Момот: Погоджуючи дозволи на дослідження надр ми залучаємо кошти для вирішення соціальних потреб
Голосуючи за проекти рішень сесії облради, які стосуються погоджень дозволів на геологічне вивчення та дослідно – промислову розробку надр, Полтавщина залучає додаткові кошти для вирішення соціальних проблем на територіях області. Розвиток же сільських територій – одне з першочергових завдань, яке ставить нині своїми ініціативами Президент України Віктор Янукович. На цьому наголосив голова Полтавської облради Іван Момот, підбиваючи підсумки пленарного засідання сесії обласної ради, яка відбулась сьогодні.
Іване Михайловичу, серед майже 70 питань, більше десяти було таких, що стосуються погоджень дозволів на геологічне вивчення та дослідно – промислову розробку нафти, газу, бішофіту, підземних прісних вод. За них проголосували сьогодні. Що це дасть фактично місцевим громадам – людям, які проживають на таких територіях?
Сьогодні, надаючи погодження сесією обласної ради, ми залучаємо додаткові кошти для вирішення соціальних проблем на тих територіях, де буде іти розвідка, а в майбутньому, можливо, і видобування. Загалом, щоб було зрозуміло, сесією облради ми ніяких ліцензій не надаємо, а тільки погоджуємо ці дозволи. Далі уже питання на рівні Києва вирішуються, чи не вирішуються. Проте, коли ми це погоджуємо, отримуємо можливість додатково залучити кошти на соціальний розвиток територій - для ремонту дитячих садочків, шкіл, лікарень, ФАПів, вирішення конкретних проблем того чи іншого села, селища чи району.
Адже компанії, які заходять, планують у подальшому інвестувати в цю галузь великі кошти – мільйони.
Чи можуть вони якось уникнути цих соціальних зобов’язань?
Жодне погодження не доходить до сесії облради, якщо там немає соціальної угоди, яка підписується головою РДА, головою райради та сільськими головами, на територіях, яких іде видобуток та розвідка.
Сьогодні на сесії перерозподіляли бюджетні кошти. Які це суми, і на що?
Ми доповнили бюджет понад 8 млн грн додатково. Ці гроші спрямували на різні проблеми та потреби громади. Хотів би виокремити, що ми 2, 5 млн грн виділили з резервного фонду, аби погасити заборгованість і заплатити з обласного бюджету тим людям, які робили перинатальний центр. Ще на 600 тис. збільшили допомогу для малозахищених верств населення, які звертаються до депутатів (тепер сума, яку один депутат може використати для цих верств населення складатиме 15 тис. грн). Ми прийняли ще одне важливе рішення – виділили 4,5 млн грн на закінчення робіт з вивезення отрутохімікатів з Полтавщини. Ще майже 900 тис. піде на добудову сміттєзвалища у Великих Сорочинцях.
Багато питань стосувались перезакріплення мисливських угідь на території Полтавської області.
Так вийшло, що одночасно закінчилися дозволи у більшості підприємств мисливських організацій різних форм власності. Тому нам довелось якраз на цю сесію виносити 31 питання, пов’язане із наданням у користування мисливських угідь. Ці угіддя у своїй більшості були у цих же користувачів, змінилися тільки деякі власники. Для того, щоб на сьогоднішній сесії прийняти рішення, нам потрібні були рішення сільських рад, землекористувачів, районних рад. Зрозуміло що це – велика робота.
Яка користь від таких рішень сільським територіям?
Це сотні робочих місць, тому що ці угіддя, які передані у користування – там працюють люди, які їх утримують, охороняють. Ці люди були у «підвішеному стані», і до цього не мали офіційних документів, щоб далі вести це мисливське господарство.
Мені здається що не потрібно розглядати ці питання, як тільки розваги щодо полювання. На мій погляд, ми сьогодні упорядкували серйозну галузь – мисливство, рибальство. І я думаю, що це величезний плюс і позитив у прийнятті цих рішень.
Питання мисливських угідь викликало низку дискусій? Чому?
Дебати були в тих питаннях, де ішов перерозподіл цих мисливських угідь, але ми декілька разів виносили це на профільну комісію і доклали зусиль, щоб всі спірні питання зняти до розгляду сесією. По деяких товариствах ми прийняли рішення щодо зменшення площ угідь за ту, яка подавалась на спочатку. Тобто зробили все, щоб зняти цю напругу, і мені здається, нам це вдалося.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...