• Головна
  • Полтавські немовлята та їх мами у надійних руках
15:04, 17 липня 2013 р.

Полтавські немовлята та їх мами у надійних руках

Наприкінці минулого року, а саме, 28 грудня 2012р, у рамках реалізації національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», розпочав свою роботу перинатальний центр Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського.

Він є одним із кращих в Україні. Це сучасний, високотехнологічний заклад, у якому працюють спеціалісти високого професійного рівня. Застосовуючи новітні технології та досягнення сучасної науки, вони надають медичну допомогу вагітним, породіллям та новонародженим, які мають ускладнений перебіг, з усієї області. Тут створено всі умови, для безпечного та комфортного перебування у закладі вагітних, породіль та малюків.

Всі відділення перинатального центру оснащені сучасним діагностично-лікувальним обладнанням та системою спостереження за станом здоров’я. У закладі цілодобово працює клініко-діагностична лабораторія.

Допомога недоношеним дітям у перинатальному центрі надається методом «кенгуру». Це метод теплової підтримки недоношених дітей, а саме: викладання новонародженої дитини, яка поквапилася і з’явилася на місяць або два раніше, на груди матері в спеціальній перев’язі. Малеча не охолоджується, перебуваючи на грудях у мами, її серцебиття і дихання - стабільні, вона їсть за першої потреби. Між матір’ю та дитиною окрім фізичного контакту встановлюється ще й міцний психоемоційний зв’язок. Цей метод сприяє швидкому фізичному розвитку дитини.

Також у закладі створено умови для надання необхідної допомоги малюкам, які народилися з вагою 500 грам, а у відділенні для жінок – вагітним, роділлям та породіллям з важкими ускладненнями у перебігу вагітності.

У перинатальному центрі підтримується грудне вигодовування.

З моменту відкриття закладу було прийнято понад 1200 пологів. Народилось майже 1300 дітей, серед яких – 60 двійнят та 2 трійні. Майже 900 жінок, які народили у закладі, – жительки сільської місцевості, понад 350 – з міст та районів.

Про те, що в перинатальному центрі працює команда професіоналів, говорить і той факт, що випадків материнської смертності у закладі не було.

Водночас перинатальний центр є і навчально-тренінговим центром ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія», де молоді спеціалісти засвоюють, а досвідчені лікарі удосконалюють практичні навички, вивчають передовий міжнародний досвід. Тут проходять семінари, тренінги, відео- конференції, мультимедійні презентації за участю українських та зарубіжних фахівців.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...