• Головна
  • Микола Присяжнюк: „Полтавщина – потужний регіон, від якого ми очікуємо хороший результат”
09:30, 17 липня 2013 р.

Микола Присяжнюк: „Полтавщина – потужний регіон, від якого ми очікуємо хороший результат”

Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, поспілкувавшись із журналістами в рамках робочої поїздки до Полтавської області, в державі нині зібрано 70% ранніх зернових, це майже 21 мільйон тонн. Прогнозують 32 мільйони.

       - Полтавщина – потужний регіон, від якого ми очікуємо хороший результат, - наголосив міністр. – Не менше 10% валового зерна.

       Микола Присяжнюк побував у двох фермерських господарствах – „Сіріус” Чутівського та „Грига” Полтавського районів, ознайомившись з ходом робіт зі збирання врожаю, технологічним процесом вирощування насіннєвих ділянок гібридизації кукурудзи, сої та сорго. Найкращі комбайнери отримали з рук високого гостя цінні подарунки.

        Завітавши до Полтавської державної аграрної академії, міністр ознайомився з навчально-виставковим центром технологій вирощування свиней „ХАКА”, а також відкрив Школу інноваційних технологій в тваринництві. Її мета – підвищення кваліфікації головних зоотехніків, зоотехніків з племсправи, техніків з штучного запліднення, головних агрономів з акцентом в навчальній програмі на питання технології вирощування кормових культур, заготівлі та зберігання кормів. А ще - проведення семінарів, конференцій, круглих столів з питань кормовиробництва та технології виробництва молочних та м'ясних продуктів.

Микола Присяжнюк: „Цінова ситуація має працювати на користь сільгоспвиробника”

        Розширена нарада за участі Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка відбулася в облдержадміністрації.

       - Ми розуміємо завдання, які ставить Президент України Віктор Янукович щодо розвитку агровиробництва, а поза тим маємо зберегти добрі традиції полтавського села, - так визначив її тональність голова обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко.

        В ході наради представники влади та аграрного сектору Полтавщини заслухали інформацію щодо стану збирання врожаю в Україні загалом та  регіоні зокрема. Полтавська область входить у трійку регіонів з найбільшою урожайністю.

       Серед основних завдань – підвищення родючості ґрунтів, застосування належної сортової політики.

       Микола Присяжнюк наголосив: цінова ситуація має працювати на користь сільгоспвиробника і бути стабільною. Цьому сприяє діяльність Державної продовольчо-зернової корпорації та Аграрного фонду.

       Акцентував увагу міністр і  на проектах, які б мотивували збільшення обсягів виробництва та робочих місць. Зокрема, в області підготовлено 12 таких проектів.

        Кращі працівники сфери отримали від Миколи Присяжнюка цінні подарунки.

 „Рідне село” покращить добробут селян

       Презентували на нараді за участі Миколи Присяжнюка і проект „Рідне село”, розроблений в контексті доручень Президента України Віктора Януковича щодо покращення добробуту селян. Проект має створити умови для кооперації аграріїв, що допоможе збувати продукцію в містах без посередників. Практично йдеться про відновлення забутої нині заготівельно-збутової мережі. Надані кредити можна буде повертати за 6-7 років.

       Проект реалізується поки що на пілотному рівні й вимагає підтримки влади на місцях. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...