• Головна
  • «Герметизація фісур - один із найефективніших методів профілактики карієсу»,- Наталія Гаврилко, лікар-стоматолог дитячий
19:00, 5 жовтня 2022 р.
Надійне джерело

«Герметизація фісур - один із найефективніших методів профілактики карієсу»,- Наталія Гаврилко, лікар-стоматолог дитячий

«Герметизація фісур - один із найефективніших методів профілактики карієсу»,- Наталія Гаврилко, лікар-стоматолог дитячий

Раніше ми розповідали про методи профілактики карієсу у дітей і обіцяли детальніше розповісти про герметизацію фісур. Сьогодні виконуємо свою обіцянку і продовжуємо розмову з Наталією Гаврилко, лікарем-стоматологом дитячим.

- Фісура - це борозна (заглиблення), яка знаходиться між горбиками на жувальній поверхні зуба. Герметизація фісур - це один із найефективніших методів профілактики карієсу, який проводиться на молочних і постійних зубах. Він передбачає профілактику карієсу шляхом заповнення глибоких фісур та інших анатомічних заглиблень здорових зубів адгезивними матеріалами (герметиками), що перешкоджають контакту зубної поверхні зі слиною, мікрофлорою, зубним нальотом.

Ця процедура в середньому займає 10-40 хвилин і не спричиняє ніяких неприємних відчуттів. Профілактичний ефект герметизації забезпечується закриттям від зовнішніх впливів середовища незахищених від карієсу ділянок емалі в фісурах, а також введенимив герметик сполук фтору.

Ефект герметизації і, відповідно, запобігання розвитку карієсу в цій зоні зуба, досягається терміном зазвичай від 1 до 8 років, - розповідає пані Наталія.

Навіщо робити герметизацію фісур?

Відомо, що у віці 5-7 років у дитини починають змінюватися молочні зуби на постійні. Перші постійні зуби, які прорізуються у дитини, це перші моляри. Тільки прорізавшись, постійні зуби мають ще незрілу, слабку, не достатньо мінералізовану емаль (в ній менше мінеральних речовин), які придають емалі щільність і стійкість до зовнішніх факторів. Вона легко піддається негативним впливам і розвитку карієсу.

У глибоких фісурах легко затримуються залишки їжі, зубний наліт і мікроби, які у своїй сукупності є основною причиною карієсу.

Так як, у дитини в повній мірі не розвинені навички гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця очистити ці глибокі борозни і у них, як наслідок, розвивається карієс. Ось чому, практично у кожної дорослої людиниперші постійні моляри або пломбовані, або покриті коронками, або їх зовсім немає, бо вони зазнали раннього руйнування.

Коли краще робити герметизацію фісур?

Найкраще проводити герметизацію фісур відразу після прорізування зуба. Основною умовою для проведення цієї процедури є не уражений карієсом зуб.

Які приблизні терміни герметизації фісур?

Перші постійні моляри в 5-7 років.

Перші премоляри в 9-11 років.

Другі премоляри в 11-12 років.

Другі моляри – 13-14 років.

Ця процедура проводиться і на молочних зубах.

Герметиками закривають фісури не менше ніж на 3-4 роки, доки не дозріє емаль зуба, проте вони можуть зберігатися протягом всього життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#фісури #герметизація #Полтава #послуги #стоматологія
Оголошення
live comments feed...