• Головна
  • 26 вересня – Всесвітній день контрацепції
18:36, 26 вересня 2022 р.
Надійне джерело

26 вересня – Всесвітній день контрацепції

26 вересня – Всесвітній день контрацепції

Народження людини було й завжди буде одним з найдивовижніших і значущих подій нашого життя. Все про планування вагітності – розповідає Олександр Глова, лікар акушер - гінеколог КНП « Кобеляцька міська лікарня».

Запланована вагітність це не те саме, що бажана: бажаною може бути й незапланована. Але переваги планування – у спокої та відсутності стресу, коли можна зосередитися на головному. Безумовно, важлива й матеріальна підготовка, але найголовніше – здоров'я. Воно потрібне обом партнерам. Тому перше, що парі потрібно зробити, плануючи вагітність, це відмовитися від шкідливих звичок та змінити спосіб життя.

Планування вагітності – це величезний внесок у ваше здоров’я, адже воно складається, перш за все, з усунення факторів ризику і поліпшення загального стану батьків.

Як і більшість батьків, ви передчуваєте радість і щастя материнства й батьківства. Разом із тим ви уявляєте собі всі ті труднощі й турботи, що з’являться у вашому житті. Для того, щоб призвести на світ здорового малюка та виростити людину, яка виправдає ваші надії і сподівання, буде потрібно немало сил, вміння та терпіння.

Попереду у вас дев’ять місяців, які можна використовувати для того, щоб підготуватися до змін у вашому житті, постаратися створити максимально комфортні умови для майбутньої матері й малюка. Ви можете використовувати час вагітності для того, щоб оцінити і поліпшити досвід інших батьків, виробити систему підтримки, внести необхідні корективи у своє життя.

Здоров’я майбутньої дитини, його нормальний розвиток, щастя батьків багато в чому залежать від того, чи буде малюк бажаним, а його поява на світ – заздалегідь продуманою, запланованою.

Краще, звичайно, якщо дитина народиться, коли родина досягне певної матеріальної незалежності і стабільності. Але головна умова народження повноцінної дитини – здоров’я батьків перед зачаттям, під час нього, а жінки – і при виношуванні плоду.

Слід знати, що будь-які хвороби батьків і, перш за все, матері, впливають на внутрішньоутробний розвиток дитини. Крім того, вагітність нерідко загострює хронічні хвороби жінок. У наші дні здоров’я батьків – серйозна проблема, оскільки лише чверть чоловіків і жінок у світі можуть похвалитися справжнім здоров’ям.

Мама й тато − два міцних крила в долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу, виведуть у повноцінне самостійне життя. У день, коли на світ з’являється малюк, щасливі батьки сяють посмішками. Нові незвичні ролі − мама, тато… Вони відчувають себе іншими людьми − відповідальнішими, дорослішими, досвідченішими.

Аби материнство та батьківство не стало гіркою несподіванкою, а принесло справжню радість, яку ні з чим іншим у житті неможливо порівняти, майбутнє варто планувати!

Кожна вагітність повинна бути бажаною та запланованою. Таким чином можна підготувати організм матері, щоб виношування і народження малюка пройшло максимально комфортно та легко. Правильне планування вагітності включає в себе усвідомлене рішення подружньої пари завести дитину, повноцінне обстеження матері для виключення всіх можливих ризиків і ускладнень.

Складно не погодитися з висловом: «діти ніколи не бувають запланованими» так само, як і з приказкою: «спочатку ми не уявляємо свого життя з дітьми, а потім – без них». Планування вагітності включає в себе величезну кількість різноманітних заходів, спрямованих на створення ідеальних умов для дозрівання яйцеклітини, її прикріплення в матці і розвитку ембріона. Планування вагітності - це величезний внесок у ваше здоров'я, адже воно полягає, насамперед, через усунення факторів ризику і поліпшення загального стану батьків.

Правильне харчування, обстеження у лікарів, відмова від шкідливих звичок, психологічна стійкість (і все це вчасно) - ось запорука успіху народження здорового малюка, який буде радувати своєю посмішкою..

Запланована вагітність – запорука здорової сім’ї!

Діти – благословення подружньої любові, продовження роду українського, майбутнє країни. Ще маленькі згорточки щастя, вони окриляють батьків, дарують впевненість у завтрашньому дні.

Читайте також: «Час нині такий, що потрібно мати висновок одразу декількох лікарів», - лікар-гінеколог Сергій Карташов. Пластика матки. Чому важливо не поспішати видаляти дітородний орган всупереч рекомендаціям лікарів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вагітність #пологи #поради #лікар
Останні новини
Оголошення
live comments feed...