• Головна
  • Будівництво бетонного басейну – основні етапи
Новини компаній
18:00, 19 вересня 2022 р.

Будівництво бетонного басейну – основні етапи

Новини компаній

Технологія будівництва басейну з бетону передбачає влаштування опалубки, в яку заливається розчин. Роботи виконують у певній послідовності.

1) Вибір місця для водного резервуара. Для будівництва басейну вибирають територію, яка за розмірами перевищує габарити чаші. Вільний простір дозволить виконати монтаж інженерних мереж та облаштування технічного приміщення. Рекомендується вибирати не затінене місце, щоб сонячне проміння могло безперешкодно нагрівати воду в басейні. Щоб вона менше забруднювалася, краще виконувати будівництво чаші далеко від великих дерев. При такому розташуванні сухі гілки та листя рідше потраплятимуть у гідротехнічну споруду.

Важливо! На місці будівництва не повинно бути прокладено жодних підземних комунікацій.

2) Розмітка ділянки та підготовка котловану. Межі майбутнього котловану позначають мотузкою на кілочках. Габарити ями повинні перевищувати розміри чаші на 1 м. Рекомендується викопати котлован, у якого стінки матимуть ухил від 5° до 7°. Він дозволить запобігти осипанню ґрунту. Дно теж виробляють з ухилом 30-40 мм на 1 м у бік дренажу.

Котлован необхідно обладнати додатковим дренажем. Він створюється шляхом укладання на дні шару великого гравію, який щільно утрамбовують. Зверху засипають пісок. Товщина цього шару має становити мінімум 300 мм. На замітку! Рекомендується створити проміжний шар із горизонтально укладених паль, щоб запобігти нерівномірному просіданню піщаної подушки під вагою бетонного басейну. На завершення засипають щебінь, розмір якого має становити приблизно 20*40 мм. Шар створюють завтовшки 100 мм. Зверху його укладають внахлест рубероїдом у 2 шари. Це буде зовнішня гідроізоляція дна.


3) Армування. Роботи в бетонному басейні виконують з використанням металевого ребристого дроту діаметром від 10 до 14 мм. З прокату викладають сітку з розмірами кожного осередку 200*200 мм. Зв'язують прутки вязальним дротом. Укладання сітки виконують у два шари. Перший з них створюють на висоті 50 мм над щебенево-піщаним засипанням. Таку ж відстань витримують до другого армуючого шару. В результаті після заливання вийде залізобетонна плита завтовшки від 140 до 150 мм. На місці будівництва стін басейну кінці металевих прутів загинають нагору. Надалі до них приєднують вертикальну арматуру бічних бетонних огорож чаші.

4) Облаштування опалубки. Дерев'яну конструкцію виготовляють із дощок, фанери або ДСП. Матеріал може бути пофарбованим або мати різні дефекти. Це не принципово. Важливо, щоб він витримував вагу розчину. Дерев'яну конструкцію потрібно покрити шаром лаку, оліфи чи фарби. Необхідно також зміцнити опалубку. Для цього створюють ребра жорсткості із бруса 50*50 мм. Відстань між ними має бути 500 мм. Зміцнюють опалубку за допомогою розпірок. Їх встановлюють із кожного її боку.

На замітку! Якщо конструкція передбачає наявність стаціонарних бетонних сходів, тоді для неї створюють окрему опалубку. Щілини у дерев'яній конструкції герметизують або просто закривають водонепроникним матеріалом. В опалубці стін також розміщують арматурний каркас із металевих прутів, скручених між собою вязальним дротом.

 Заливання чаші відбувається протягом як мінімум одного тижня. Термін залежить від цілого ряду умов. Хочете дізнатися більше або без мороки замовити бетонний басейн під ключ? Звертайтеся до нашої компанії Modern Pools, ми з радістю Вам допоможемо!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...