• Головна
  • Народний депутат України Тарас Кутовий: «Лише нинішня молодь може змінити нашу країну»
09:30, 15 липня 2013 р.

Народний депутат України Тарас Кутовий: «Лише нинішня молодь може змінити нашу країну»

Україна стала лідером за кількістю трудових мігрантів. І все частіше в пошуках кращої долі виїздить за кордон українська молодь. Майже за два з половиною роки до країн Євросоюзу виїхали 1,2 мільйона українців, значна частка з яких – люди до 35 років.

Про перспективи молоді на Батьківщині спілкуємося з народним депутатом України, членом партії «УДАР» Тарасом Кутовим, обраним від 151 виборчого округу на Полтавщині.

-         У нас тривалий час зберігається тенденція, коли виробничим підприємствам, освітнім чи медичним закладам бракує кваліфікованих кадрів, а молоді люди страждають від безробіття. Чому так відбувається?

- Через відтік людей наша держава справді потерпає від нестачі робочої сили, за кордон їдуть розумні та освічені, ті, хто втомився протистояти українській дійсності. Адже держава нездатна запропонувати їм гідні умови праці, достойну зарплатню, на яку можна жити, а не виживати. Якісну роботу треба й оплачувати гідно, стимулювати кар’єрний розвиток. Хочеш отримувати більше – працюй краще, будь творчим, пропонуй ідеї. Влада визнає демографічну кризу, скорочення кількості українців, міграцію населення, але замовчує, що створювати родини люди будуть тільки тоді, коли впевнено стоятимуть на ногах. 19% української молоді – безробітні. Ця цифра у 2,5 разу перевищує середній показник безробіття в країні, який становить загалом 7,9%.

 - У чому причина такого дисбалансу?

– На жаль, багато організацій хочуть бачити серед своїх співробітників винятково висококваліфікованих фахівців із тривалим робочим стажем за плечима. У гонитві за такими людьми вони нехтують потенціалом молодих кадрів, які, фігурально висловлюючись, можна «заточити» під потреби підприємства. Якщо і наважуються запросити початківця на роботу, пропонують йому мізерну зарплату. А людині потрібні гроші на елементарні побутові потреби, тому довго на таких посадах ніхто не затримується – кидаються в пошуки кращого місця, і в результаті або міняють фах, або тікають за кордон. Я бачу вирішення цієї проблеми у стимулюванні підприємств, які згодні брати на стажування молодь. У нас є напрацювання щодо державного квотування робочих місць саме для початківців, тих, хто щойно закінчив навчальні заклади. Інший вихід може полягати у мікрокредитуванні та навчанні, щоб ці люди мог­ли починати власну справу. Насправді не все впирається в гроші, українці звикли очікувати, що за них хтось подумає, вони бояться йти в бізнес. На щастя, молодь уже вільна від цих стереотипів комуністичного минулого. Більшості прос­то потрібні підказка до дії, знання і фінансова підтримка.

-         Як зрушити цю ситуацію з місця?

-         Молодим людям треба брати ініціативу в свої руки. Якщо ти хочеш жити в комфортному світі - збудуй його сам. Робити це треба на різних рівнях, зокрема йти у владу і міняти існуючий бюрократичний устрій. Депутатський склад партії «УДАР» – один із наймо­лодших в Україні, і з боку молоді ми маємо найвищу підтримку. Та недостатньо тільки наших зусиль у парламенті – потрібно йти в органи місцевої влади. На зміну старожилам у сільських, селищних та міських радах повинні прийти молоді професіонали з новим мисленням та європейськими цінностями. Оновлення кадрів насправді дієве, якщо пригадати досвід країн Балтії чи реформи Грузії. Я спілкуюся з молодими людьми в своєму окрузі і бачу колосальний потенціал, у них нуртує енергія, вони сповнені бажання до дії, але не мають майданчика для реалізації. Таким майданчиком може стати саме місцеве самоврядування. Переконаний, що лише нинішня молодь може змінити нашу країну на краще.

Досьє «0532»

Тарас Вікторович Кутовий – голова наглядової ради Всеукраїнської громадської орга­нізації «Спілка Спасіння Села», запрошений викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, здобувач наукового ступеня кандидата наук кафедри міжнародних фінансів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Два роки поспіль визнавали кращим українським фінансовим директором. Найбільший систематичний інвестор у розвиток міста Лохвиці. Фінансово підтримує талановиту молодь, спортивні команди, релігійні громади.

Народився 25 лютого 1976 року в Києві в багатодітній родині викладачів.

Має три вищі освіти, які здобув  в Національній академії Служби безпеки України, Київському національному економічному університеті, Міжнародному інституті менеджменту.

Працював заступником головного аудитора проектів і програм регіональних відділень у Міжнародному фонді «Відродження», фінансовим директором ЗАТ «Інвестиційна компанія «ХХІ століття», президентом ПАТ «Компанія «Райз», член правління Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», основна місія якого – реалізація проектів, спрямованих на забезпечення рівного доступу до якісної освіти для всіх дітей, зокрема дітей з особливими потребами, голова наглядової ради громадської організації «Всеукраїнське громадське об’єднання «Спілка Спасіння Села», яка проводить діяльність на підтримку села і захист прав селян.

У 2007 р. визнаний кращим фінансовим директором України за оцінками Міжнародного інституту Адама Сміта. У 2008-му увійшов у десятку кращих фінансистів України за версією журналу «Компаньйон».

28 жовтня 2012 року – обраний народним депутатом України від політичної партії «УДАР» по одномандатному виборчому округу №151 (Гадяцький, Гребінківський, Лохвицький, Пирятинський, Чорнухинський райони і частина Лубенщини). Народний депутат України VII скликання, перший заступник Голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин, член Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...