• Головна
  • Як підготувати дитину до першого прийому в стоматолога?
10:30, 8 вересня 2022 р.
Надійне джерело

Як підготувати дитину до першого прийому в стоматолога?

Як підготувати дитину до першого прийому в  стоматолога?

Не секрет, що візит до стоматолога – неабияке випробування навіть для дорослих. А що вже говорити про дітей! «Втім, якщо правильно налаштувати вашого малюка – все пройде добре і без зайвих хвилювань», - впевнена медичний директор КП «Міська дитяча клінічна стоматологічна поліклініка Полтавської міської ради» Валентина Товма. Що потрібно робити, як готувати малюка до першої консультації у дитячого стоматолога? – До вашої уваги поради від Валентини Товми

1Починайте відвідувати лікаря-стоматолога дитячого якомога раніше, коли тільки з’являться перші молочні зуби, і проводьте це на постійній основі – так маленький пацієнт поступово звикне і у ранньому віці в нього не буде усвідомленого страху.

2Нехай перший візит буде тільки ознайомчим. Напередодні розкажіть, що ви підете в гості до доброго лікаря. При цьому, ніколи не кажіть: «Тобі буде не боляче» тощо. Батьки не повинні проеціювати на дитину власний негативний досвід, а мають поводитися спокійно. Якщо заздалегідь почати дитину заспокоювати і казати «будь героєм», «не бійся», то можна отримати протилежний ефект.

3Не записуйтеся на консультацію (окрім випадків гострого болю, звісно) якщо дитина хвора, або загострилися хронічні недуги. Також зважте на режим дня. Не плануйте візит тоді, коли у дитини години денного сну тощо.

4Старших дітей можна заохотити, пообіцяти, що після візиту у стоматполіклініку ви підете на якісь цікаві розваги, або маленький пацієнт отримає подарунок.

5Діти, зазвичай, бояться білих халатів – нині ж на лікарях медичний одяг із яскравими принтами, героями казок тощо. Велике значення має взаємодія батьків та лікаря. Допомагайте один одному. Тут важливі позитив та терплячість батьків.

Напередодні походу в поліклініку можна разом подивитися мультики, в яких у ігровій формі подана інформація про лікарів-стоматологів. До вашої уваги підбірка анімаційних стрічок, яку сформували українські педагоги з порталу «Освіторія»:

    «Свинка Пеппа», серія «Зубний лікар»,

    «Пригоди Кая», серія «Кай іде до лікаря»,

    «Три коти», серія «Молочний зуб»,

    «Смішарики», серія «Нові зуби Кроша»,

    «Хелло, Кітті», серія «Лікуємо зуби»,

    «Маленьке королівство Бена та Холлі», серія «Зубна фея».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стоматологія #поради #лікар
Оголошення
live comments feed...