• Головна
  • Безкоштовні ліки для гіпертоніків з’являться в аптеках
11:37, 12 липня 2013 р.

Безкоштовні ліки для гіпертоніків з’являться в аптеках

Найближчим часом в аптеках з’являться безкоштовні ліки для гіпертоніків у рамках пілотного проекту держрегулювання цін на ці препарати.

Про це повідомив кореспондентові Укрінформу головний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко в перерві наради-семінару, що розпочалася в Харкові, з обговорення цього проекту.

“Список таких ліків МОЗ має намір виділити в особливу групу, щоб пацієнти могли отримати їх в аптеці абсолютно безкоштовно або за мінімальну ціну. Аптеки не постраждають, оскільки їх витрати буде на 100 відсотків відшкодовано з держбюджету”, – зазначив Нетяженко.

За його словами, проект держрегулювання цін, що стартував у 2012 році, покликаний зменшитивартість ліків. Наразі три чверті препаратів обходяться гіпертонікам у 15-17 грн на місяць.

“В Україні люди мало уваги приділяють лікуванню цієї хвороби. У результаті від інсультів щорічно страждає близько 100 тис. жителів країни. Оскільки у рамках проекту створено реєстр лікарів, пацієнтів і аптек, є можливість перевірити, як лікарі ставляться до своїх обов’язків. Наразі по всій Україні медикам вдалося використувати 30% держбюджетних коштів, виділених на реалізацію проекту, а потрібно використовувати не менш як 70%. До числа тих, хто відстає, потрапили Київська, Донецька, Львівська області та Севастополь”, – сказав Нетяженко.

Як прозвучало на семінарі, в реєстрі гіпертоніків на Харківщині значиться 706 тис. осіб. У проекті беруть участь 294 аптек і 526 пунктів реалізації ліків у медустановах. З початку року гіпертонікам виписано 526 тисяч рецептів. Харківщині у рамках проекту виділено 11,4 млн грн, до вересня планується освоїти 70% коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...