• Головна
  • «У нас хати не криві!» - у Полтаві мешканці провулку Брестського на Вороніна виступили проти його перейменування на Кривохатки
12:30, 30 серпня 2022 р.
Надійне джерело

«У нас хати не криві!» - у Полтаві мешканці провулку Брестського на Вороніна виступили проти його перейменування на Кривохатки

«У нас хати не криві!» - у Полтаві мешканці провулку Брестського на Вороніна виступили проти його перейменування на Кривохатки

Фото - poltava-litopys.at.ua.

29-го серпня у Полтавській міській раді відбулося відкрите засідання робочої групи, під час якої обговорили перейменування вулиць і провулків Полтавської міської територіальної громади. Цього разу розглядали пропозиції щодо тих вулиць/провулків, назви яких містять помилки, русизми, кальки тощо.

«У нас хати не криві!» - у Полтаві мешканці провулку Брестського на Вороніна виступили проти його перейменування на Кривохатки, фото-1

Від громадян надійшли понад 10 тисяч пропозицій щодо нових назв. Під час засідання 29-го серпня члени робочої групи розглянули пропозиції щодо 17-ти провулків та вулиць. Пріоритет при цьому віддавали історичним назвам та пропозиціям перейменування на честь діячів, пов'язаних із Полтавою.

На початку засідання географ і краєзнавець Леонід Булава запропонував зняти пропозицію робочої групи щодо перейменування провулку Брестського на Вороніна на честь історичної назви цього району – Кривохатки. Проти цього активно виступили жителі провулки.

-Назви Кривохатки вони категорично не хочуть! Говорять – у нас хати не криві! – пояснив Леонід Булава.

Після дискусій та обговорення члени робочої групи проголосували за наступні пропозиції нової назви для провулку:

  1. Берестейський провулок.
  2. Більського городища провулок.
  3. Івана Марчука («Бреста») провулок.
  4. Литовський провулок.

За одну із цих назв під час наступного етапу мають проголосувати мешканці полтавської громади.

Обговорили під час засідання пропозиції щодо нових назв інших вулиць та провулків, які будуть у майбутньому перейменовані.

Приміром, вулицю Бугрова можуть назвати вулицею Дмитра ПруглаКруглого») (полтавця, бійця полку "Азов", загинув 2019-го року на Світлодарській дузі - Авт.) або вулицею Родини Герциків. Нову назву для Бугрового провулку обиратимуть між – провулок Байди Вишневецього та провулок Бугристий. Провулок Бумажний після голосування громади може стати Полтавським яром, а ВугловийКутовим. Нову назву для вулиці Клубничної обиратимуть між Полуничною та вулицею Яніни Яценко (засновниця за забудовник Полтавського дендропарку - Авт.).

А для вулиці Кожевної нову назву обиратимуть з-поміж варіантів Кожевницька, Кожумяцька та Федора Борківського (старшина української армії часів УНР, член ОУН - Авт.).

Також під час засідання до представників робочої групи звернувся полтавець, який зауважив, що більш важливим зараз є перейменування вулиці Героїв Сталінграда, яку він пропонує назвати вулицею Героїв України.

- Не може у час війни проти російських загарбників вулиця у Полтаві носити ім'я на честь диктатора Сталіна! - переконано зауважив чоловік.

Члени робочої групи із ним загалом погодилися, але пояснили, що перейменування вулиці Героїв Сталінграду відбуватиметься у другій черзі.

Наступне засідання робочої групи має відбутися за тиждень. Ми будемо тримати читачів 0532.uaу курсі щодо пропозицій нових назв для міських вулиць і провулків.

Раніше ми повідомляли, що погруддя Ватутіна із Полтави пропонують перенести до "Парку Радянського періоду".

Щоб оперативно стежити  за перевіреними новинами підписуйтеся на наш Telegram.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вулиці #перейменування #обговорення #робоча група #дерусифікація
Оголошення
live comments feed...