15:03, 10 липня 2013 р.

ІМЕНИНИ САМПСОНА

10 липня пройшло відзначення іменин святого Сампсона Странноприїмця. В Полтаві урочисті заходи відбулися у Сампсоніївській церкві, що знаходиться у Яківцях біля музею «Історії Полтавської битви», та зібрали велику кількість віруючих і духовенства. Після святкової служби пройшла хресна хода та відлунали дзвони.

Цікавою є постать святого Сампсона. Народившись у 5 столітті в заможній римській родині, він отримав хорошу різнопланову освіту. Найбільше з понад інших дисциплін його захоплювала медицина. Успіхи у цій сфері в сукупності з природженим бажанням допомагати людям дозволяли Сампсону надавати лікування та розраду усім тим, кому це було необхідно. Серед зцілених святим Сампсоном був навіть Константинопольський імператор Юстиніан.

Чим же саме пов’язана постать Преподобного Самсона з Полтавою? Справа у тому, що перемога російських військ над шведами відбулась на цій землі саме на Свято Сампсона. І коли цар Петро І звелів збудувати на пам’ятному місці церкву, то й вибір святого був очевидним.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...