• Головна
  • Коли дитину потрібно вести до офтальмолога
Новини компаній
16:23, 11 серпня 2022 р.

Коли дитину потрібно вести до офтальмолога

Новини компаній

Очі – один з органів, який дозволяє нам сприймати навколишній світ. Хороший зір важливий для всіх людей, але для дітей – особливо. Оскільки при будь-яких проблемах із зором та його порушеннями, діти не можуть нормально вчитися, розвиватися, грати та повноцінно проводити час. Саме тому батькам слід уважно ставитися до цього питання й стежити за тим, в якому стані знаходяться очі буквально з народження дитини.

Адже зовсім недарма про особливо важливі та цінні речі кажуть «береги, як зіницю ока». Як зберегти зір дитини? І коли потрібний дитячий офтальмолог? Як часто потрібно відвідувати спеціаліста, щоб переконатися, що все гаразд? Розберімося у цих питаннях.

Коли дитину потрібно вести до офтальмолога , фото-1

Коли потрібно записатися на консультацію до дитячого офтальмолога

Батькам слід дуже уважно підходити до здоров'я дитини. Помічаєте хоч найменші порушення? Не зволікайте, а звертайтеся до фахівця якнайшвидше.

Тільки експерту під силу підтвердити або спростувати ваші побоювання. Лікарю потрібно провести діагностику, на основі якої він встановить причину захворювання та зможе призначити адекватне лікування.

Чинники, які вказують, що потрібно звернутися до фахівця

Є ряд симптомів, помітивши які слід записати дитину на приймання до лікаря. До них відносять:

  • Різний діаметр зіниць.
  • Очні яблука смикаються.
  • Косоокість.
  • Дитина скаржиться на біль в очах.
  • З'являється свербіж.
  • Виявляється світлобоязнь.
  • Дитина погано бачить предмети, що знаходяться на відстані від нього.
  • Дитина погано бачить у сутінках, починає натикатися на предмети, не може знайти якусь річ, з'являються проблеми з пересуванням.
  • Очі червоніють та закисають, можуть з'являтися виділення.
  • Розміри одного або обох очей змінюються. Можуть як збільшуватись, так й зменшуватись.
  • Малюк не фокусує погляд на яскраві речі. Очі рухаються хаотично.
  • На світлинах у дитини відсутній ефект «червоних очей», коли в інших людей вони виявляються. Цілком нормально, коли зіниці на фотографіях виглядають червоними. А от у тих випадках, коли вони (або один із них) білий, сірий чи зелений, потрібно терміново звертатися до фахівця.

Варто врахувати, що іноді слід відвідувати фахівця, навіть якщо у дитини не виявляється жоден з перерахованих вище симптомів. Це пов'язано з тим, що багато захворювань на початкових етапах проходять непомітно й ніяк не проявляють себе та можуть бути виявлені тільки під час огляду.

Чи вести дітей до лікаря, якщо вони ні на що не скаржаться?

Багато батьків помилково вважають, що якщо дитина не скаржиться на проблеми із зором, значить їх немає. Насправді це зовсім не так. Маля може не говорити про проблему батькам, оскільки все життя бачив саме так і йому не здається, що в цьому є проблема.

Діти старшого віку, які вже розуміють, що із зором не все гаразд, також можуть нічого про це не говорити. Оскільки в такому разі вони не зможуть так багато часу проводити зі своїми улюбленими гаджетами. Тому «невеликий дискомфорт» їм здається не такою великою проблемою, якщо порівнювати їх із втратою планшета чи мобільного.

Через це час від часу потрібно водити дітей на профілактичний огляд до окуліста. Офтальмологічна клініка у Полтаві допоможе виявити захворювання на ранній стадії. А професіонал призначить лікування, якщо це необхідно, або порадить превентивні заходи, які можна вжити. Фахівці рекомендують проводити огляд на першому році дитини, а після, коли їй виповнюється три, шість та одинадцять років. Окрім цього, щороку потрібно перевіряти гостроту зору. Тільки так можна бути на сто відсотків впевненим у тому, що дитина добре бачить й не має проблем із зором.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...