• Головна
  • «Нас чекає найважча зима за всю історію незалежної України» - Дмитро Лунін
14:31, 5 серпня 2022 р.
Надійне джерело

«Нас чекає найважча зима за всю історію незалежної України» - Дмитро Лунін

«Нас чекає найважча зима за всю історію незалежної України» - Дмитро Лунін

Про те, що майбутній опалювальний сезон нас очікує важкий говорять постійно. Керівники в регіонах закликають населення самотужки готуватися і утеплятися. Тим часом ціни на електрообігрівачі зросла в рази , а попит – в десятки разів. Купити прилади неможливо навіть в інтернет - магазинах . Так само зріс попит на дрова, палети тощо.

Нещодавно підготовку до опалювального сезону обговорили на нараді у Києві за участі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова.

Вчора у Полтавській міськраді відбулося засідання виконкому, після якого міський голова Олександр Мамай провів брифінг, в ході якого журналісти поставили питання і щодо підготовки до опалювального сезону. Нагадаємо, нещодавно було створено штаб, котрий відповідатиме за організаційні роботи. «Раджу кожному полтавцю подбати про утеплення власної оселі» - порадив Мамай. За його інформацією, газопостачання буде проблемним – на сьогодні в газосховищах закачано 11 мільярдів кубометрів газу. В той же час аби «пережити» опалювальний сезон потрібно не менш ніж 25 мільярдів.

« Як я читаю в ЗМІ, є три шляхи реверсних поставок газу в Україну з Європи. Якщо вони запрацюють на повну силу, то це 54 мільйони кубів на добу. Сьогодні вони ще не працюють. 54 мільйони на добу – це мільярд сімсот на місяць. За 5 місяців – це буде 8 мільярдів. Можливо, своїм власним видобутком ще 5 мільярдів добуде. Отака ситуація» - сказав Мамай.

«Нас чекає найважча зима за всю історію незалежної України» - Дмитро Лунін, фото-1

І наголосив : «Ситуація буде вкрай важка».

Також під час виконкому було вирішено виділили 1млн 200 тис гривень для Національної гвардії та 5,8 млн гривень для Управління поліції. На які потреби будуть потрачені кошти – Олександр Мамай поясив так:

« В міському Управлінні поліції будуть встановлювати дров’яний котел, будуть ставити електростанції, для того, щоб якщо буде вкрай важка ситуація, то працівники поліції будуть з родинами жити в цьому приміщенні. Також ми будемо закуповувати герметичні палатки, зараз думаємо, як зробити в палаці дозвілля «Листопад»… Там є така «нагніталка», що може нагнітати тепле повітря. Не виключено, що там будемо обігрівати людей».

Сьогодні тему опалювального сезону порушили і під час традиційного брифінгу начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна. Він назвав дещо інші цифри щодо газової потреби, ніж Олександр Мамай:

« Нам потрібно біля 18 млн. кубів газу, і у сховища вже закачано вже більше 12 млн. кубів. Працює добувна промисловість – тому запевняю я і прем’єр, що газу вистачить. Все йде по плану, 60% котелень підготовлені до сезону опалення Ми розуміємо, що це буде найскладніша зима за всі роки незалежності, готуємося д різних сценаріїв. Однак, ясно, що економити потрібно – і це теж наш фронт боротьби з ворогом. Зачиняти вікна, утепляти під’їзди тощо – тобто все, що залежить від влади на місцях. Що ж до Кременчука, де ворог зруйнував ТЕЦ, то йдемо по шляху альтернативних шляхів забезпечення тепловою енергією».

Щоб оперативно стежити  за перевіреними новинами підписуйтеся на наш Telegram. Разом тримаємо інформаційну оборону. Україна переможе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалювальний сезон #Мамай #Лунін #підготовка
Оголошення
live comments feed...