Новини компаній
16:00, 25 липня

Чи діє ОСЦПВ під час війни?

Новини компаній

Війна внесла суттєві корективи в ділові стосунки між громадянами та юридичними особами. Відповідно до листа Торгово-промислової палати від 28.02.2022 № 2024/02.0-7.1, вона була визнана обставиною непереборної сили, яка звільняє сторони від відповідальності за невиконання зобов’язань по цивільно-правовим договорам (до числа яких відноситься страховий поліс).

Виникає питання: чи актуальні зараз пропозиції придбати автоцивілку (як-от за посиланням https://kirins.com.ua/ua/osago/), і чи буде страховик здійснювати виплати у разі настання страхового випадку? Спробуємо відповісти на це запитання.

Що відбувається насправді?

Деякі громадяни вважають, що поліцейський нагляд за наявністю полісів ОСЦПВ/ОСАГО послаблений або скасований, а також що на час воєнного стану автомобілісти звільнені від обов’язку укладання страхових договорів. Втім, такі міркування помилкові, і ось чому.

Указом Президента України про введення військового стану не скасований обов’язок страхування. В умовах нестабільної роботи державних органів судовий розгляд справ з приводу ДТП уповільнений, в той час, як потерпіла сторона потребує негайної компенсації витрат на лікування та відновлення транспортного засобу. А саме цю мету переслідую страховка.

Страхові ж компанії наразі працюють у звичайному режимі, і саме по собі оголошення війни форс-мажорною обставиною не звільняє страховика від обов’язку страхових виплат за полісом, адже потрібний ще причино-наслідковий зв’язок між воєнними подіями та невиплатою страхових сум.

Щоправда, багато страховиків зазначає, що їх платоспроможність за полісом страждає, але виключно через відсутність стабільних надходжень по оплаті нових полісів. Якщо водії не бажають продовжувати страховку під час війни, то де страховик візьме кошти для страхових виплат?

Де найти надійного страховика в умовах війни?

Під час воєнного стану зросла доля оформлення автоцивілки в онлайн-режимі, адже особисте відвідування офісу страховика займає час, потребує дефіцитного палива та створює небезпеку для життя і здоров’я відвідувача. Саме тому харківська компанія KIRINS пропонує як альтернативу електронне оформлення автоцивілки через свій сайт. Вартість полісу онлайн легко дізнатися за посиланням https://kirins.com.ua/ua/, для чого не потрібно покидати своєї оселі. Заповнивши просту форму, ви відправляєте запит нам, після чого з вами оперативно зв’яжеться спеціаліст та відповість на всі запитання, що вас цікавлять.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...