• Головна
  • Що таке M+S на шинах: як розшифровується M+S на гумі? ➦ докладно в статті
Новини компаній
15:00, 1 липня

Що таке M+S на шинах: як розшифровується M+S на гумі? ➦ докладно в статті

Новини компаній

Що таке M+S на шинах?

Важливим елементом транспортного засобу, що забезпечує йому безпроблемну їзду по різних типах доріг, є покришки. Їх умовно ділять на три різновиди:

  • літні;
  • зимові;
  • всесезонні.

Одним з їх відомих виробників є бренд Hankook. Купити модель Hankook Kinergy Eco 2 K435 в Україні можна в інтернет-магазині «Шини&Диски». Але спочатку необхідно розібратися в тягових характеристиках моделей, оптимальних для їх експлуатації в певних погодних умовах. Допомогти в цьому зможе маркування, нанесене на боковину виробів.

Що таке M+S на шинах: як розшифровується M+S на гумі? ➦ докладно в статті, фото-1

Як розшифровується M+S на гумі?

У цій «формулі» буква «M» означає Mud (у перекладі з англійського бруд), а «S» – Snow (сніг). Через цю символіку виготівник продукції цього виду повідомляє потенційного споживача, що ці шини на брудних засніжених дорогах зможуть забезпечити набагато краще тягове зусилля, чим слід чекати від літньої гуми. Але це не означає, як вважають багато автолюбителів, що вони:

  • повністю відповідають вимогам, що пред'являються до спеціальних покришок для зими;
  • ефективні та безпечні при використанні в умовах лютих морозів.

Рівень м'якості гуми M+S дозволяє шинам якісно зчіплюватися з дорожнім покриттям, мінімізувати можливість виникнення аквапланування, чинити опір коченню. Одним словом – створювати разом зі специфічним візерунком протектора досить комфортні умови для руху по бездоріжжю, покритим водою, брудом і снігом дорогам.

Сезонність гуми M+S

Три чверті власників авто вважають, що такими символами маркується гума, призначена виключно для зимової їзди. Це далеко не так. Кожен виробник вкладає в таке маркування своє розуміння. Спочатку автошини цього класу були орієнтовані на європейського споживача. У країнах Західної Європи кліматичні умови дещо м'якші, ніж у нас. Тому використовувати гуму M+S в Україні можна тільки при дотриманні двох умов:

  • по-перше, поряд з цими символами повинен стояти значок у вигляді сніжинки, фоном для якої є гора;
  • по-друге, експлуатувати вироби у великих містах, в яких дороги взимку нічим не відрізняються від доріг європейських (завдяки реагентам на них відсутній лід навіть в мороз, в основному це – такий же бруд і сльота).

Властивості, властиві покришкам M+S, роблять їх більше відповідними для пересування по бруду і снігу, а не по покритою кіркою льоду дорозі. Тому їх можна швидше включити в клас всесезонних, а не зимових виробів.

У чому різниця між M+S і сніжинкою – 3PMSF

Абревіатуру 3PMSF і розташовану поруч трьохпікову гору зі сніжинкою ввела організація Rubber Manufacturers Association (RMA) – Асоціація виробників гуми. Таке маркування на боковині покришки означає, що продукт був підданий перевірці на предмет відповідності вимогам наявності необхідних тягових зимових характеристик. Іншими словами, маркування 3PMSF є свідченням того, що перед вами зимова гума, яку можна безпечно використовувати на слизьких і покритих снігом дорогах в умовах низьких температур.

Покришки ж M+S не піддаються такій серйозній перевірці на можливість використання в умовах морозної зими. Їх високі тягові якості підтверджені тільки при експлуатації на засніжених брудних дорогах. Немає підтвердження надійності зчеплення цієї гуми з покритим льодом асфальтом в мороз. Цей тип покришок при температурі нижче семи градусів поводиться аналогічно літній гумі.

Найбільш важливі питання користувачів по маркуванню M+S

Дамо відповідь на найпоширеніші питання.

Чи можна їздити на шинах M+S взимку?

Так, але за наявності ще і маркування 3PMSF.

Чи можна їздити на шинах M+S влітку?

Ніяких протипоказань для використання цієї гуми в літній період немає. Але краще все ж використовувати автошини, призначені конкретно для цього сезону.

Шини M+S: температура використання

Якщо стовпчик термометра опустився нижче відмітки сім градусів, це є сигналом до зміни шин M+S на спеціальну зимову гуму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...