• Головна
  • ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ СКАРЖИТЬСЯ, ЩО ВЛАДА НЕДОСТАТНЬО КОМПЕНСУЄ ПРОЇЗД ПІЛЬГОВИКІВ
11:06, 4 липня 2013 р.

ПІВДЕННА ЗАЛІЗНИЦЯ СКАРЖИТЬСЯ, ЩО ВЛАДА НЕДОСТАТНЬО КОМПЕНСУЄ ПРОЇЗД ПІЛЬГОВИКІВ

Полтавська область найповніше серед інших областей компенсує проїзд пільговиків, але не в повному обсязі

Як повідомили у прес-центрі Південної залізниці, за період з січня по травень 2013 року її поїздами перевезено 4 772 760 пасажирів-пільговиків. За законодавством збитки за дані перевезення повинні відшкодовуватися за рахунок місцевих бюджетів. На даний час залізницею пільгово та безкоштовно їздять 26 категорій громадян. Збитки за їх проїзд не компенсуються в повному обсязі навіть стосовно пасажирів пільгових категорій. За словами залізничників, недоотримання компенсації збитків створює суттєві перешкоди для придбання запасних частин у необхідному обсязі та негативно впливає на технічний стан моторвагонного рухомого складу, який потребує негайного оновлення або ремонту.

За п’ять місяців 2013 року Південна залізниця отримала лише 35,1% від необхідних коштів за здійснені пільгові перевезення. Із шести областей, на території яких Південна магістраль забезпечує транспортне обслуговування, найповніше відшкодовуються збитки у Полтавській (72,8%), Чернігівській (66,8%) і Кіровоградській (49,9%) областях. Найбільш складна ситуація з отриманням компенсації склалася в Харківській області, в межах якої здійснюється перевезення 75% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій в цілому по магістралі. Так, протягом п’яти місяців 2013 року Південною залізницею в межах Харківської області здійснені перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися з обласного бюджету, на суму 19 мільйонів 400 тисяч 100 гривень, а компенсовано 4 мільйони 849 тисяч гривень, тобто лише 25%. У бюджеті області для Південної залізниці виділені кошти в сумі 10 мільйонів 38 тисяч 260 гривень на рік, що є недостатнім для компенсації збитків за пільговий проїзд окремих категорій громадян у 2013 році і складає лише 21% від заявленої раніше потреби в 47 мільйонів 700 тисяч грн.

На думку залізничників, недостатній рівень компенсацій за перевезення пільгового контингенту з боку обласних органів влади може призвести до руйнування чіткої системи приміських залізничних перевезень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...