• Головна
  • Чи треба платити за пломбування лічильників води?
13:03, 3 липня 2013 р.

Чи треба платити за пломбування лічильників води?

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала КП ПОР «Полтававодоканал», КП «Пирятинський міський водоканал», Кобеляцький КП «Водоканал» загалом на 68 тис. грн. за зловживання монопольним становищем.

Як встановило Відділення у ході розгляду справ, зі споживачів (населення) послуг з централізованого водопостачання та водовідведення стягувалась плата за опломбування (переопломбування та розпломбування) засобів обліку води, що не передбачено нормативно-правовими актами.

Згідно чинного законодавства, споживач зобов’язаний обладнати вузол обліку за власний рахунок та надати можливість виконавцю послуг здійснити його пломбування з метою захисту від несанкціонованого втручання в роботу засобу обліку, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Тобто, пломбування засобів обліку не є послугою, що надається Підприємствами для споживача і необхідна споживачу з метою отримання послуг централізованого водопостачання. Пломбування необхідно Підприємствам з метою дотримання вимог Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. №190 та достовірного обліку кількості отриманої води. Споживач, у свою чергу, з метою отримання послуг централізованого водопостачання здійснює обладнання вузла обліку та сплачує за отримані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення згідно з затвердженими в установленому порядку тарифами.

«За умов існування конкуренції на ринках централізованого водопостачання та водовідведення споживач мав би змогу відмовитись від оплати робіт з опломбування, розпломбування засобів обліку води і звернутись до іншого суб'єкта господарювання з метою отримання послуг при умовах дотримання вимог нормативних документів у сфері водопостачання та водовідведення. В даному випадку конкуренція на зазначених ринках відсутня і Підприємства, що надають населенню послугу з централізованого водопостачання та водовідведення, мають можливість встановлювати умови придбання споживачами зазначеної послуги, зловживаючи монопольним становищем», - прокоментував прийняття рішень у справах голова Відділення Володимир Оніщенко.

Одночасно, адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в порядку статті 46 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рекомендувала в місячний термін припинити антиконкурентні дії, які полягали у прийнятті виконкомом Кобеляцької міської ради рішення від 04.11.2010р. №1168 «Про встановлення тарифів на послуги ККП «Водоканал», яким встановлено тарифи на додаткові послуги з пломбування (переопломбування) лічильників води для населення, що надаються Кобеляцьким КП «Водоканал», що створило умови для вчинення порушення конкуренційного законодавства з боку Кобеляцького КП «Водоканал».

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...