Новини компаній
15:56, 29 травня 2022 р.

Виробництво бетону

Новини компаній

Особливості виробництва бетону

З яких матеріалів виготовляється бетон. Чому важливо дотримуватися пропорцій окремих компонентів.

Бетон - це камінь штучного походження. Для виготовлення використовується спеціальна суміш, основу якої становить мінеральне неорганічне речовина (цемент). Також обов'язково є вода і кілька інших додаткових компонентів. Суміш формується у суворому пропорційному співвідношенні окремих компонентів. У деяких випадках використовуються спеціальні добавки. Також є такі види бетону, при приготуванні яких не використовується вода, а застосовуються інші види в'язких речовин (бітум, мінеральні смоли). Це дозволяє створювати високощільний та непроникний матеріал.

Купить бетон в Харькове ви маєте можливість у перевіреного виробника – компанії «Бетон Плюс».

Також при необхідності ви можете замовити бетононасос в Харькове.

Виробництво бетону, фото-1

Вода та цемент

Більшість технологій виробництва цього штучного будівельного каменю припускають використання води та цементу. За її взаємодії друг з одним утворюється цементний камінь, який скріплює окремі частинки заповнювача (піску, щебеню) монолітну масу.

Пропорційне співвідношення окремих компонентів при приготуванні бетонної суміші залежить від марки цементно їоснови, фізико-технічних особливостей добавок (у тому числі вологості), інших компонентів (пластифікаторів, гідрофобізаторів). Важливим параметром є пропорція води та цементного порошку, яке називають «водоцементний модуль» (скорочено – В/Ц). Від нього залежать всі експлуатаційні властивості бетонного каменю: чим нижче В/Ц, тим матеріал твердіший. Найчастіше використовується В/Ц у діапазоні від 0,3 до 0,5.

Пісок

Крім цементу та води важливий компонент суміші – пісок. Найкраще підходить матеріал природного походження, зерна якого мають середні та великі розміри. Загальні технічні властивості бетону залежать від великої кількості піску та його співвідношення з іншими заповнювачами (щебенем, гравієм, керамзитом). Чим дрібніші піщані крупинки, тим більше потрібно мінеральних заповнювачів та води. При використанні природного піску необхідно звернути увагу на його чистоту. Якщо в ньому є глина, то міцність бетонного каменю зменшується. По можливості пісок має бути чистим.

Строительный бетон – один з найбільш використовуваних матеріалів у сучасному будівництві.

При самостійному будівництві часто роблять помилку, використовуючи дуже багато води. Через це маса стає рухомішою, а міцність бетону знижується. Тому рекомендується суворо дотримуватись В/Ц, який розраховується за спеціальними формулами залежно відтого, яка марка цементу використовується.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бетон Плюс
Оголошення
live comments feed...