• Головна
  • Демонтували останній на Полтавщині бюст більшовицькому командиру Васілію Чапаєву
11:32, 27 травня
Надійне джерело

Демонтували останній на Полтавщині бюст більшовицькому командиру Васілію Чапаєву

Демонтували останній на Полтавщині бюст більшовицькому командиру Васілію Чапаєву

На вимогу Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) у селі Харківці, що підпорядковане Гадяцькій міській раді демонтували останній на Полтавщині пам’ятник Васілію Чапаєву — військовому діячеві Російської імперії та більшовицької Росії, члену РСДРП (більшовиків), командиру 25-ї стрілецької дивізії Червоної армії, учаснику встановлення радянської влади.

“Повідомляємо, що пам’ятник Василю Чапаєву, який знаходився на території села Харківці демонтовано”, – йдеться в офіційному листі Гадяцького міського голови Володимира Нестеренка.

Як зазначив регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар, зараз погруддя російському більшовику знаходиться у Гадяцькому краєзнавчому музеї.

“Пропрацьовується питання переміщення до філії Державного історико-культурного заповідника у Путивлі “Музей монументального мистецтва тоталітарної доби “Парк радянського періоду” в Спадщанському лісі”, – додав Олег Пустовгар.

Довідково. Згідно з розпорядженням облдержадміністрації від № 207 від 20 травня 2016 року вулицю Чапаєва у Полтаві перейменовано на честь Героїв-чорнобильців. Протягом останніх двох років було демонтовано пам’ятники радянському комдиву Чапаєву у селищі Семенівка та місті Лубни, а також в рішенням сесій Гадяцької міської ради перейменовано вулиці Чапаєва у Гадячі та у селі Біленченківка.

У Полтаві попрощалися із загиблими захисниками України Денисом Бондаревим та Миколою Крупою (ФОТО)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декомунізація #село #вулиця
live comments feed...