• Головна
  • Декомунізація на Полтавщині: у Карлівці демонтували пам’ятник Першому секретарю ЦК КПУ Миколі Підгорному
10:00, 25 травня 2022 р.
Надійне джерело

Декомунізація на Полтавщині: у Карлівці демонтували пам’ятник Першому секретарю ЦК КПУ Миколі Підгорному

Декомунізація на Полтавщині: у Карлівці демонтували пам’ятник Першому секретарю ЦК КПУ Миколі Підгорному

У місті Карлівка демонтовано погруддя комуністу Миколі Підгорному, яке за участі міської ради було відновлено у 2020 році. Про це повідомляє регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Олег Пустовгар.

У Інституті нацпам’яті акцентували, що відповідно до пп. «ґ» п. 4 частини першої декомунізаційного закону «до символіки комуністичного режиму віднесено пам’ятники, присвячені особам, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), особам, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік». Микола Вікторович Підгорний (1903–1983) — радянський державний і партійний діяч, член ЦК КПУ у 1952–1966 роках, член Президії ЦК КПУ у 1953–1963 роках, член ЦК КПРС у 1956–1981 роках, Перший секретар ЦК КПУ у 1957–1963 роках, член Президії Політбюро ЦК КПРС у 1960–1977 роках. Отже, Микола Підгорний є особою, яка обіймала керівні посади у комуністичній партії.

«Виконавчий комітет Карлівської міської ради повідомляє, що пам’ятник Підгорному на території міста Карлівка Полтавського району демонтовано», - зазначив у офіційній відповіді Полтавському офісу УІНП тимчасово виконуючий обов’язки міського голови, секретар ради Сергій Бобрицький.

«Це історія «з бородою». Ще влітку 2020 року у Карлівці стався кричущий прецедент. Було грубо порушено норми декомунізаційного Закону: на стадіоні ФК «Карлівка» за участі в. о. міського голови Олега Стовбуна та інших представників місцевої влади відновили раніше демонтований пам’ятник першому секретарю ЦК компартії Миколі Підгорному. Інститут нацпам’яті відреагував миттєво. Голова УІНП Антон Дробович скерував листа прокуратурі та Національній поліції. Невдовзі тодішній голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов розпорядився демонтувати незаконний об’єкт. Дійшло до того, що Кобеляцька прокуратура навіть порушила кримінальну справу проти карлівських посадовців. І от нарешті погруддя комуністичного злочинця прибрали з публічного простору громади», - розповів Олег Пустовгар.

Він наголосив, що комуносимволіку росіяни зараз використовують задля спроб окупації. Диктатор держави-окупанта постійно обурювався процесом декомунізації в Україні. Бункерний дід Путін і його армія вбивць і мародерів, прагнучи відтворити СРСР і репресивні сталінські практики продовжують на українській землі чинити страшні злочини. Тож ігнорування норм декомунізаційного закону сприймається нині ще і як підігрування російським окупантам.

Погруддя Підгорному

Футбольний м'яч замість Підгорного

У Полтавському офісі УІНП нагадали очільникам територіальних громад Полтавщини про неприпустимість саботажу декомунізації.

Полтавський офіс УІНП

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #декомунізація #демонтаж #погруддя #компартія
Оголошення
live comments feed...