• Головна
  • «Мазепа переміг – українська держава є!» - у Полтаві на пам’ятник гетьману одягнули сорочку із давньою вишивкою (ФОТО)
10:53, 19 травня 2022 р.
Надійне джерело

«Мазепа переміг – українська держава є!» - у Полтаві на пам’ятник гетьману одягнули сорочку із давньою вишивкою (ФОТО)

«Мазепа переміг – українська держава є!» - у Полтаві на пам’ятник гетьману одягнули сорочку із давньою вишивкою (ФОТО)

19-го травня у Полтаві на пам’ятник українському гетьману Івану Мазепі вдягнули вишиту сорочку.

«Мазепа переміг – українська держава є!» - у Полтаві на пам’ятник гетьману одягнули сорочку із давньою вишивкою (ФОТО), фото-1

Таку акцію із 2019-го року щороку у День вишиванки проводять представники партії «Свобода». Якщо у попередні роки вишивка на сорочці була намальованою, то цього року гетьмана вдягнули у вишиванку зі справжнім давнім візерунком.

«Мазепа переміг – українська держава є!» - у Полтаві на пам’ятник гетьману одягнули сорочку із давньою вишивкою (ФОТО), фото-2

Для цього використали вишивку, яку створила на початку ХХ століття прабабуся однієї із учасниць акції – Марія Іванівна Пасічник із села Троїцького (колишній Глобинський район).

У чому полягає символізм сьогоднішньої акції пояснив голова фракції «Свободи» у Полтавській міській раді, боєць підрозділу тероборони ЗСУ Юліан Матвійчук.

-Це було надзвичайно важливо завжди, а зараз набуло іще більшого значення, тому що йде російсько-українська війна. Є певні ідентифікатори «свій/чужий». І наша ідентичність – це наші культура, мова і традиції. Вишиванка також ідентифікує нас, як українців. Сьогоднішні події демонструють, що Мазепа тоді не програв, Мазепа переміг – українська держава є. А Путін, як правонаступник Петра І, програв тоді і програє зараз, - переконаний націоналіст.

«Мазепа переміг – українська держава є!» - у Полтаві на пам’ятник гетьману одягнули сорочку із давньою вишивкою (ФОТО), фото-3

Нагадаємо, два роки тому у місті вдягнули вишиванки на пам'ятники Марусі Чурай, Івану Котляревському, Тарасу Шевченку та Миколі Гоголю.

Щоб оперативно стежити  за перевіреними новинами підписуйтеся на наш Telegram. Разом тримаємо інформаційну оборону. Україна переможе!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтава #вишиванка #Іван Мазепа #сорочка #Свобода #Україна
Оголошення
live comments feed...