• Головна
  • Українські лікарі можуть дистанційно відкрити лікарняний вагітним, які виїхали за кордон
17:30, 6 травня 2022 р.
Надійне джерело

Українські лікарі можуть дистанційно відкрити лікарняний вагітним, які виїхали за кордон

Українські лікарі можуть дистанційно відкрити лікарняний вагітним, які виїхали за кордон

Міністерство охорони здоров’я спростило процедуру формування лікарняних для вагітних, які через війну виїхали за межі України. Починаючи з 30-го тижня вагітності жінки мають право на формування листка непрацездатності і, як наслідок, отримання відповідних соціальних виплат. Однак через війну ця можливість стала для багатьох недоступною. 

Тому на час воєнного стану МОЗ дозволило лікуючим лікарям формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність (МВТН) без особистого прийому вагітної, щоб і надалі гарантувати право на фінансову допомогу від держави.

ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?

Вагітна за можливості повинна зв’язатися зі своїм лікарем і повідомити про бажання створити МВТН

Якщо втрачено зв’язок з лікарем, жінка має право звернутися до будь – якого іншого

У цьому випадку вагітна повинна надати документ, що підтверджує вагітність та її термін. (Це може бути довідка чи виписка з останнього огляду в лікаря в країні вашого перебування)

Лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в електронній системі охорони здоров’я та створить МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного

Джерело: МОЗ України

Лікар-уролог обласної лікарні розповів про допомогу військовим, чергування у теробороні, сучасні мікрохірургічні операції під 10-кратним збільшенням та вирішення "секретних" жіночих проблем

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вагітні #жінки #медицина
Оголошення
live comments feed...