• Головна
 • У яких країнах українці можуть отримати безкоштовну медичну допомогу?
18:32, 1 травня 2022 р.
Надійне джерело

У яких країнах українці можуть отримати безкоштовну медичну допомогу?

У яких країнах українці можуть отримати безкоштовну медичну допомогу?

У більшості країн невідкладну допомогу біженцям надають безкоштовно. Також існують спеціальні програми, за якими українці можуть отримати комплексну медичну допомогу – від консультацій та обстежень – до стаціонарного лікування, розповіли у МОЗ.

У відомстві уточнили, що медичні послуги, які можуть отримати українці, відрізнятимуться у своїй доступності залежно від країни перебування.

Словаччина

Якщо у вас немає статусу тимчасового захисту, то безкоштовною буде невідкладна і необхідна медична допомога. Якщо ви вже подали на статус тимчасового захисту, але його ще не підтверджено – то безкоштовно нададуть не лише невідкладну та необхідну допомогу, а й ту допомогу, яку порекомендує лікар під час огляду, - пояснили у відомстві.

При отриманні статусу тимчасового захисту безкоштовними будуть всі види медичної допомоги нарівні з правами громадян цієї країни.

Польща

Для отримання такої ж медичної допомоги, на яку мають громадяни Польщі, українцям необхідний закордонний паспорт чи інший документ, який підтверджує перетин кордону після 24 лютого.

Чехія

Державне страхування Чехії покриває майже всі медичні випадки, частково чи повністю компенсує витрати на ліки. Але для цього потрібно мати статус тимчасового захисту – він дає такі ж права, як і у громадян Чехії.

Словенія

Українці в цій країні мають право на безоплатну невідкладну допомогу (у тому числі й транспортування медичним транспортом), невідкладну стоматологічну допомогу, охорону жінок (у тому числі – вагітність та пологи), охорону здоров'я дітей та підлітків та іншу медичну допомогу, у тому числі необхідні ліки – на розсуд лікаря.

Румунія

Якщо ви перетнули кордон з біометричним паспортом, то допомога будуть надавати таку саму, як і громадянам цієї країни.

Якщо ви не користуєтеся формою міжнародного захисту, але маєте право на законне проживання в країні – отримайте допомогу, як місцеве населення. Однак, доведеться сплатити медичні внески зі свого доходу. Якщо ж ви застраховані в системі соціального медичного страхування, то маєте право на допомогу, - розповіли в МОЗ.

Молдова

Практично всі державні установи нададуть медичну допомогу громадянам України, але вона буде платною. Деякі приватні поліклініки та лікарні надають безкоштовні послуги для українців.

Франція

 • За наявності довідки про тимчасовий захист (APS) безкоштовними будуть такі послуги:
 • Необхідне лікування
 • Ліки в аптеках
 • Обстеження
 • Послуги стоматолога
 • Витрати на окуляри
 • Зубне протезування
 • Слухові апарати та медичне обладнання
 • Психологічна та медична підтримка
 • Медичний догляд

Німеччина

Після прибуття до цієї країни потрібно зареєструватися в центрах прибуття або в контактному центрі міста, де постійно проживаєте. Після цього ви зможете отримати медичну допомогу безкоштовно.

Іспанія

У державних медичних центрах та поліклініках громадяни України можуть отримати допомогу безкоштовно – нарівні з мешканцями країни. Можна приходити без попереднього запису, але отримати картку можна лише з паспортом.

Отримати медичну картку можна незалежно від того, подали ви запит на тимчасовий міжнародний захист чи ще ні.

Нагадаємо, близько чверті українців, які залишили свої будинки через війну, вже повернулися, пише Forbes з посиланням на дані ООН, урядів України та інших країн, а також аналітику переміщень від Vodafone Ukraine. При цьому дані Forbes відрізняються від даних ООН, згідно з якими виїхали з України понад 5,2 млн. людей, ще 7,1 млн. стали внутрішньо переміщеними особами.

У регіонах, де не ведуть бойові дії відновили планові операції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медична допомога #біженці #війна
Оголошення
live comments feed...