• Головна
  • З травня 2022 року змінено умови виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам
15:30, 29 квітня
Надійне джерело

З травня 2022 року змінено умови виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

З травня 2022 року змінено умови виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

16 квітня 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову№457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», якою змінено умови призначення та виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Слід звернути увагу на наступні аспекти:

За березень та квітень 2022 року допомога на проживаннянадається всім внутрішньо переміщеним особам, відомості про яких включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб та які звернулись за її призначенням до 30 квітня, включно;

З травня 2022 року така допомога буде надаватися внутрішньо переміщеним особам:

  • які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;
  • які перемістилися з території територіальних громад, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
  • у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Таке рішення Уряду дозволяє внутрішньо переміщеним особам, які повернулися на постійне місце проживання, але мають зруйноване житло, продовжувати отримувати допомогу на проживання.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 75 від 25.04.2022.

Нагадуємо, що допомога на проживання надається внутрішньо переміщеним особам у розмірі: дляосібзінвалідністютадітей– 3000 гривеньнамісяць;дляіншихосіб - 2000 гривеньнамісяць.

Звертаємо увагу, що законодавством передбачена норма, яка зобов’язує внутрішньо переміщених осіб у разі повернення до покинутого місця постійного проживання протягом трьох днів повідомити про це органи соціального захисту населення за місцем отримання довідки або після повернення до покинутого постійного місця проживання, для скасування довідки про взяття на облік, як внутрішньо переміщеної особи. Повідомлення також можна подати через Портал Дія.

При цьому дія довідки не скасовуєтьсядля внутрішньо переміщених осіб, які повернулися до покинутого місця постійного проживання, але є власниками пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій, які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

На Полтавщині понад 12 тисяч абітурієнтів зареєструвалися для складання національного мультипредметного тесту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці #виплати #Кабмін
live comments feed...