• Головна
  • На Полтавщині мріють провести перший Всеукраїнський фестиваль чорнобривців
18:32, 25 квітня 2022 р.
Надійне джерело

На Полтавщині мріють провести перший Всеукраїнський фестиваль чорнобривців

На Полтавщині мріють провести перший Всеукраїнський фестиваль чорнобривців

Керівник фермерського господарства «Квіти від Ярослава» з села Романівка Кременчуцького району, голова громадської організації «Зміна сільських стереотипів» Ярослав Химинець зараз активно займається волонтерством. Разом зі своїми колегами у Глобиному вони створили цілий хаб, куди з-за кордону приїздять вантажівки з гуманітарною допомогою, а звичайні мешканці Глобинщини звозять те, що потребують військові та переселенці.

Він один з тих людей, які перші кроки волонтерства зробили у 2014 році.

«У 2014-2015 роках були перші волонтери Володимир Пелипенко і «Майдан». Тоді була і перша поїздка в Слав’янськ і до 2018 року займалися волонтерською діяльністю…» – згадує Я.Химинець, який зараз знову надає допомогу тим, хто її потребує.

Але ще зовсім нещодавно він був організатором туристичного маршруту, який пролігає через рідне село відомої співачки Раїси Кириченко – Корещина, потім – до Турбаїв, де було повстання, через село Петрівка, де досі працює найстаріша в районі дерев’яна церква. Її навіть німці під час Другої світової війни не спалили. Завершується маршрут в господарстві чоловіка, де Ярослав вирощує безліч квітів.

«Там проводимо майстер-класи для дітей, кормимо їх і все безкоштовно», – каже пан Ярослав.

А ще у нього є заповітна мрія – організувати Всеукраїнський фестивалю чорнобривців.

«У мене є мрія створити перший в Україні фестиваль чорнобривців. Хочу зібрати всю колекцію чорнобривців, які є взагалі в світі, і просто їх засіяти у нас», – ділитьсяХиминець.

Він каже, що особисто знає 27 сортів звичайних чорнобривців, а якщо з відтінками – то до 60 видів.

«Є чорнобривці так, як вишиванка, з різними відтінками і структурою. Є чорнобривці полтавські, є із Західної України, є з Кривого рогу… Якщо у нас саджають рябі, то ще є оранжеві, лимонні… Кожна область має свою специфіку по вирощуванню чорнобривців. Полтавські чорнобривці більш насичені оранжевим кольором і там поєднано 3-4 кольори», – зазначає фермер з Романівки і обіцяє журналістам продемонструвати свої квітники вже найближчим часом, коли на них зацвітуть квіти.

За матеріалами відкритих інтернет Джерел

Вимушених переселенців з України в Болгарії чекають деякі зміни в правилах проживання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#квіти #фестиваль #чорнобривці
Оголошення
live comments feed...