• Головна
  • Полтавська єпархія оприлюднила заяву, в якій відкидає звинувачення щодо погроз священникам
13:38, 13 квітня
Надійне джерело

Полтавська єпархія оприлюднила заяву, в якій відкидає звинувачення щодо погроз священникам

Полтавська єпархія оприлюднила заяву, в якій відкидає звинувачення щодо погроз священникам

Нещодавно в мережі виник скандал - протоієрей Андрій Пінчук повідомив на своїй сторінці фейсбук, , що Митрополит Полтавський Филип змушував священників відкликати підписи під зверненням із закликом провести церковний трибунал проти патріарха Кирила.

У повідомленні Пінчука, зокрема, було сказано:

"Полтавський митрополит Філіп старається на всю. Обдзвонює священників, які підписали звернення та, судячи з усього, погрожує їм карами небесними за те, що вони вбачають в діях патріарха кирила злочини проти моралі та проти канонів", - написав він.

Пінчук опублікував скріншоти листувань з двома священниками, які відкликали свої підписи під зверненням через погрози митрополіта.

"Отці, якщо ми будемо піддаватися на тиск архієреїв, то грош ціна нашому священству. Хай нарешті роззують очі, збираються і проводять Собор", - наголосив Пінчук.

Сьогодні ж Полтавське єпархіальне управління оприлюднило заяву – відповідь на пост Андрія Пінчука. У повідомленні, зокрема, сказано:

- Після оприлюднення звернення до Східних Патріархів митрополит Филип, як настоятель Спасо-Преображенського Мгарського монастиря, звернув увагу одного з його підписантів, а саме — насельника Мгарського монастиря архімандрита Макарія (Біліневича), на те, що монаху слід зосереджуватися на молитві та покаянні, особливо у час Великого посту, а не приймати участь у різного роду дискусіях в інтернет-мережі. Це викликало неадекватну реакцію автора звернення протоієрея Андрія Пінчука, яка і була широко розповсюджена у ЗМІ.

Нагадування монаху, що його першочерговим обов’язком є піст і молитва — не може вважатися тиском чи погрозами.

Прес – служба Полтавської єпархії також закликає ЗМІ « утриматися від розповсюдження провокативної та недостовірної інформації щодо УПЦ та не сіяти розбрат і ворожнечу на релігійному грунті серед громадян України, особливо в теперішній, надзвичайно важкий для України час».

Чи матиме продовження дана конфліктна ситуація – будемо стежити за розвитком подій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#церква #конфлікт #заяви #війна
live comments feed...