• Головна
  • Як слідкувати за зубами під час війни: поради для віськових і не тільки
13:30, 12 квітня
Надійне джерело

Як слідкувати за зубами під час війни: поради для віськових і не тільки

Як слідкувати за зубами під час війни: поради для віськових і не тільки

Лікар – стоматолог Антон Рєзніков опублікував поради , як вберегти зуби та здоров’я ротової порожнини під час війни. « Пост для військових, проте інформація актуальна і для тих, хто зараз вдома та в безпеці» - пише Рєзніков.

Перелік рекомендацій лікаря такий:

Першочергово! Якщо ви втратили чи забули засоби гігієни порожнини рота, будь ласка, придбайте чи візьміть у волонтерському центрі наступні позиції:

  • 1. Зубна щітка середньої жорсткості (medium), яка складається тільки з прямої щетини (без силіконових вставок, нахилених пучків та ін.). Залиште кольорові гумки маркетологам.
  • 2. Зубна паста має бути з фтором (Fluoride), цю інформацію ви можете знайти на звороті туби, зазвичай вона виділена жирним шрифтом. Кількість зубної пасти, яку потрібно наносити на щітку – розміром з горошину.
  • 3. Звичайна зубна нитка (Floss) в упаковці або флосети (Flossets) — це такі зубні нитки з тримачем, візуально схожі на рогатку.

Це базові засоби, необхідні для догляду за зубами та яснами. Тепер, коли ви озброєні, зафіксуємо що треба робити:

  • 1. Чистити зуби необхідно двічі на день. Вранці достатньо скористатися зубною щіткою та пастою, ввечері так само зубною щіткою і пастою, а після прочистити зубною ниткою між всіма зубами. Згідно досліджень, якісне чищення зубів триває мінімум 3 хв і більше.
  • Якщо ви не маєте змоги використати зубну пасту, користуйтеся лише щіткою та ниткою — це значно краще, ніж нічого.
  • За можливості, обирайте щітки та пасти знайомих світових брендів.
  • 2. Якщо не можете скористатися щіткою та пастою, використовуйте ополіскувач для порожнини рота в якості альтернативи. Він не так якісно прибирає наліт, але його варто використовувати. Основний критерій у виборі ополіскувача: засіб не повинен містити спирту (Alcohol free). Потрібно набрати мінімум 20 мл (зазвичай це кришечка ємності ополіскувача), воду додавати не потрібно, ополіскувати мінімум 15-20 секунд.
  • 3. Альтернативний метод чищення — протерти зуби вологою серветкою. Зверніть увагу: серветка має бути без спирту.
  • 4. За відсутності підручних засобів, прополощіть рот водою після кожного прийому їжі.

Важливо!

Якщо ви помітили у себе кровоточивість ясен, можете скористатися ополіскувачем з хлоргексидином 0,12 (Chlorhexidine 0,12). Необхідний об'єм ополіскувача 20 мл, полоскати 20-30 сек. Звертаю увагу, що цим ополіскувачем можна користуватися НЕ довше ніж 14 днів. За цей час бажано звернутися до стоматолога для діагностики проблеми.

Зараз не час для дієти проте, саме час мінімізувати ризики для зубів. Не вживайте клейку їжу та певні солодощі (карамель, льодяники, енергетики, солодкі газовані напої, каші з надмірним вмістом цукру та ін.).

Чистити зуби — важливий ритуал, що допомагає як фізичному здоров’ю, так і ментальному — це частинка нормального життя, до якого ми повернемось.

- Збережіть публікацію та поширте військовим! Інформація , що викладена, дуже узагальнена. Це універсальні поради, що не враховують індивідуальні потреби. Після закінчення війни відвідайте свого стоматолога – пише лікар.

Читайте також: У Полтаві благодійна організація здійснює безкоштовні перевезення до кордону з Польщею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#стоматологія #поради #війна
live comments feed...