• Головна
  • Полтавська політехніка і Каразінський університет підписали договір про співробітництво в умовах воєнного стану
09:50, 9 квітня

Полтавська політехніка і Каразінський університет підписали договір про співробітництво в умовах воєнного стану

Полтавська політехніка і Каразінський університет підписали договір про співробітництво в умовах воєнного стану

Колектив Полтавської політехніки допомагає харківським колегам з Каразінського університету, який постраждав чи не найбільше з усіх закладів вищої освіти – вороги просто знищували корпуси. Вчена рада підтримала укладення спеціального договіру про співробітництво під час війни. Договір набуває чинності з моменту його підписання і діє до закінчення воєнного стану в Україні. Ректор Тетяна Кагановська прибула з Харкова для підписання угоди і звернулась до колег-науковців.

- 1 березня по центру Харкова був нанесений ракетний удар. Тоді головний корпус університету, внаслідок потужної ударної хвилі, отримав пошкодження та був знеструмлений. Але завдяки тому, що в Полтаві, у відносній безпеці були розгорнуті необхідні сервери для забезпечення електронного документообігу, навчально-методичних матеріалів на базі Moodle, університет продовжив працювати. Варто зазначити, що ми подбали й про резервні можливості на базі хмарних технологій, традиційно використовуємо сервіси Google та Zoom. Це створює резерв для стійкого функціонування. Також у Полтаві розгорнули логістичні можливості для прийому постраждалих з Харкова. У гуртожитках «Полтавської політехніки» розміщуємо працівників університету, житло яких було зруйновано в Харкові внаслідок обстрілів. Працюємо над відправкою у Харків гуманітарних вантажів на базі Каразінського гуманітарного штабу, який функціонує в дорозі між Харковом і Полтавою – сказала Тетяна Кагановська.

Основні напрямки співробітництва в умовах воєнного стану здійснюватимуться відповідно до наявних ресурсів і полягають у сприянні організації освітнього процесу здобувачів вищої освіти і функціонуванню відповідних адміністративних підрозділів, реалізації внутрішньої академічної мобільності здобувачів вищої освіти у відповідності до чинного законодавства.

- Стратегічно, впевнена, що Каразінський університет був, є і завжди буде в Харкові. Він не може рухатись з Харкова, адже якщо він почне рухатись – це буде зрада України. Ми віримо в Збройні Сили України, Харків — дух українського народу, який захищає свою землю, і в Перемогу!» – сказала ректор Каразінського університету Тетяна Кагановська.

Полтавські науковці стоячи подякували місту-герою Харків, харків'янам, колегам з Каразінського університету, Збройним Силам України, за мужність, відвагу, за ту силу, завдяки якій вони тримають оборону і дають можливість сусіднім містам радіти новим дням.

«У важкий час важливо мати друзів, які підставлять плече і допоможуть у будь-якій ситуації. Сьогодні відбулась історична подія.

У цей непростий для нашої країни час, ми виконуємо ті домовленості, які були досягнені ще в мирний час, розуміючи що життя не стоїть на місці, і ми повинні продовжувати виконувати свою місію – забезпечувати навчальний процес, думати як продовжувати й організовувати наукову діяльність. Ви завжди можете розраховувати на підтримку колективу Полтавської політехніки як зараз, так і в майбутньому.

А після перемоги приїдемо до наших колег та друзів до Харкова і на спільному засіданні Вчених рад підпишемо багатовекторний оновлений договір про освітню та наукову діяльність у мирний час», – прокоментував ректор Володимир Онищенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#освіта #Політехніка #Каразінський університет #війна #договір
live comments feed...