• Головна
  • У селищі Гоголеве на Полтавщині православна громада перейшла з Московського патріархату до ПЦУ
14:10, 26 березня 2022 р.
Надійне джерело

У селищі Гоголеве на Полтавщині православна громада перейшла з Московського патріархату до ПЦУ

У селищі Гоголеве на Полтавщині православна громада перейшла з Московського патріархату до ПЦУ

Православна громада селища Гоголеве стала ПЕРШОЮ З ГРОМАД МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ НА ПОЛТАВЩИНІ, яка зробила під час народної війни за незалежність український вибір, ставши на бік єдиної канонічної православної церкви. Свято-Миколаївський храм у селі Гоголеве на Полтавщині перейшов з Московського патріархату до Православної церкви України.

Рішення про перехід до Православної церкви України 24 березня ухвалила релігійна громада. Відтепер храм підпорядковується Полтавській єпархії ПЦУ. Про це повідомив настоятель храму отець Павло.

«Люди побачивши, що предстоятель Російської православної церкви Кирило схвалює вбивство українців, вирішили перейти у підпорядкування Православної церкви України та молитися за наших воїнів українською», — повідомив отець Павло. За його словами, священика УПЦ МП, який до цього здійснював служби у храмі, також запрошували на збори, але той відмовився приходити. У суботу, 26 березня у Свято-Миколаївському храмі відбувся молебень за воїнів, які загинули на війні з росією. Це була перша служба українською мовою у Гоголевому.

«Що ж крига скресла. Перша ластівка. Скоро це буде тенденцією, яку неможливо буде зупинити нікому. Історична подія для Полтавщини сталася на малій батьківщині видатного письменника, класика світової літератури і автора праці «Роздуми про Мазепу» Миколи Гоголя. Ця громада показала усім іншим громадам Московського патріархату єдино правильний шлях-розірвати стосунки з сатанинською псевдорелігійною структурою - РПЦ на чолі з «патріархом» Кірілом-гебістом гундяєвим. Саме він освятив війну проти України, благословив міністра оборони росії Шойгу на вбивства українців і навіть подарував генералітету РФ (який цинізм!!!) у день вторгнення ікону. Громада селища Гоголеве не стала миритися з московським віроломством і розірвала молитовне єднання з кірілом», -прокоментували історичну подію у Полтавському офісі УІНП.

Також там нагадали, що вже у перші дні народної війни за незалежність патріотична громадськість Полтавщини, приміром Полтавська крайова «Просвіта» звернулася до усіх церков Московського патріархату (ця конфесія маскується під назвою УПЦ, але офіційна назва конфесії – Російська православна церква в Україні) на території Полтави та Полтавської області віддати споруди цих церков для користування під поточні потреби в умовах військового стану загонам територіальної оборони та добровольчим загонам спротиву окупантам. «Просвіта» закликала священиків Московського патріархату у Полтаві та області не допускати у своїй діяльності колаборацію з російськими окупантами, що вже сталося у перші дні вторгнення у Сумах. «На Полтавщині не повинно відбуватися подячних молебнів, що їх, за словами голови Сумської військово-цивільної адміністрації, відслужили священики Московського патріархату, побачивши у Сумах танки російських окупантів. Ми закликаємо цих священиків пам’ятати, що, попри підпорядкування їхньої конфесії Москві, вони, як і їх паства, є громадянами України!», - говорилося у зверненні.

Довідково: під час телемарафону українських каналів предстоятель ПЦУ , митрополит Епіфаній оприлюднив заяву. «Ми закликали і зараз закликаємо, в цей непростий час, об’єднатися всіх українців навколо нашого престольного міста Києва. Ми відкриті, ми з любов’ю готові прийняти всіх, бо всі християни в Україні неодмінно повинні об’єднатися в єдиній помісній православній церкві. Цей час якраз і настав. Бо яким чином зараз можуть поминати Кирила, який благословляє цю війну? Війну проти практично тих вірних, які до цього часу його вважали своїм пастирем. А зараз ми бачимо, що з боку російської федерації практично відбувається геноцид проти українського народу», - підкреслив Митрополит Епіфаній. Владика зазначив, що, на його думку, в багатьох православних українців зараз відкрилися очі, і вони зрозуміли, наскільки важливо мати свою, визнану Українську Православну Церкву, а не підпорядковуватися ворожим чужоземним центрам.

Полтавський офіс УІНП

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Полтавщина #Гоголеве #церква #перехід #патріархат
Оголошення
live comments feed...