• Головна
  • Українці, які приймуть біженців, отримають грошову компенсацію від держави
14:30, 21 березня 2022 р.
Надійне джерело

Українці, які приймуть біженців, отримають грошову компенсацію від держави

Українці, які приймуть біженців, отримають грошову компенсацію від держави

Громадяни, які прихистили біженців у своїй оселі, зможуть отримати грошову компенсацію витрат за комунальні послуги. За кожного переселенця уряд виплачуватиме близько 450 грн на місяць.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій України.

«Відтак власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги», – розповів Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Алгоритм дій для отримання компенсації:

1. Люди, які мають житло та готові дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні повідомити місцеву владу про готовність прийняти у себе переселенців.

Для цього необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.

Річ у тім, що органи місцевого самоврядування почнуть формувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей. Що важливо, розселення у житлі буде відбуватись лише за згодою власників житла, які погодились надати прихисток.

2. Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці #виплати #житло #Україна #війна #держава #компенсація #гроші #комунальні послуги
Оголошення
live comments feed...